Головна / Різні цікавинки / Яйця: види і поради щодо вибору

Яйця: види і поради щодо вибору

Статистика показує, що в середньому дорослий з’їдає в рік близько 200 яєць. Лідером по їх вживання, безумовно, є Японія, де щорічно кожна людина вживає близько 350 шт. — одні люди готують постійно страви з яєць, інші — просто п’ють їх сирими.

Люди стали вживати в їжу яйця птахів понад 10 століть назад, однак, одомашнювати їх почали лише 2500 років тому, і першими стали качки. Розмір яєць безпосередньо залежить від величини самого птаха, але це не аксіома. Так, наприклад, чим безпорадне пташеня в перші дні свого життя, тим менше яйце. Форма ж залежить від того, куди воно було відкладено. Якщо птах відкладає його в гніздо або ямку, то воно буде круглим, у всіх інших випадках — еліптичних.

Перші домашні птахи відкладали зовсім небагато яєць, їх число рідко перевищувала більш як 30 штук на рік. Однак, з часом кількість неухильно росла. Дивно, але мало хто знає, що найсмачнішими яйцями будуть ті, що були відкладені близько 3-4 днів до того моменту, як вони потрапили на стіл.

Які види яєць вживають в їжу

Крім курячих яєць, в їжу також вживаються гусячі, качині, перепелині і голубині яйця. Всі вони мають певні відмінності і подібності.

1. Другими за популярністю є перепелині яйця, їх можна придбати практично в кожному супермаркеті. Їхня користь полягає в великій кількості вітамінів і здатності підвищувати потенцію. Вони також покращують пам’ять і активізують обмін речовин.
2. Гусячі яйця також містять безліч вітамінів і відрізняються підвищеною калорійністю.
3. Качині. Досить неоднозначний продукт, придбати їх проблематично. Адже неправильне зберігання може призвести до серйозного отруєння. Качині яйця дуже корисні, оскільки мають величезну кількість вітамінів і інші корисні речовини. Мають специфічний запах. На Філіппінах їх навіть варять, коли вже сформувалося каченя.
4. Голубині яйця найдорожчі. Голуб відкладає їх зовсім невелику кількість, причому, якщо з ними щось сталося, то самка може перестати нестися. Вважається делікатесом.
5. Яйця чайок специфічні: пахнуть і мають присмак риби. Вони дуже популярні в певних регіонах Англії і Ірландії.
6. Найбільшим, яке вільно можна придбати, є яйце страуса, воно може важити 2 і більше кг. Нагодувати ним можна близько 10 осіб. Щоб прискорити процес готування, в ньому проробляють два отвори, збовтують, а вміст виливають на сковорідку.

Що потрібно знати, щоб правильно вибирати яйця

Нерідко у великих супермаркетах і магазинах можна придбати неякісні яйця, для цього може бути безліч причин: неправильне зберігання, недотримання стандартів і т.д.

Що потрібно знати:

1. Колір шкаралупи яйця ніяк не впливає на харчову цінність та склад, він залежить від породи курки.
2. У шкаралупі міститься також безліч мінералів і вітамінів. Її можна приготувати особливим способом і використовувати як харчову добавку.
3. Білок яйця складається з води, тільки 10% його маси — це протеїни. 1 куряче яйце задовольняє на 1/5 добову потребу дорослої людини в білку.
4. Свіже яйце спливає, а несвіже тоне. Це відбувається через те, що між шкаралупою і білком є ??невелика повітряна камера, яка з часом зменшується в розмірах.
5. Колір жовтка залежить від того, чим харчувалася курка, якщо в її раціоні переважала їжа з високим вмістом каротиноїдів, то воно буде яскравим.

Керуючись вище викладеної інформацією, можна купувати якісні яйця для приготування різних страв.