Різне

Як вибрати шведську стінку?

svedska_stinka_250Шведська стінка займає одну з лідируючих позицій за поширеністю серед всіх видів домашніх тренажерів. І ця статистика невипадкова, адже цей тренажер дуже допомагає: витягати і зміцнювати хребет, розвивати м’язи спини, преса, ніг, рук. Шведська стінка характеризується по ряду важливих параметрів, які потрібно враховувати при її виборі.

У першу чергу – це матеріал. Стінки бувають дерев’яними, металевими або комбінованими (у своєму складі має і дерево і метал). Більш екологічними є , їх поперечини менше ковзають в порівнянні з металевими. Необхідно звертати велику увагу на якість обробки дерева, інакше при експлуатації можуть бути проблеми зі скалками. Однак у дерев’яних шведських стінок є обмеження по вазі користувача (зазвичай це до 80 кг).

Серед металевих стінок бувають вироби різних видів, що дозволить Вам підібрати модель, оптимально вписується в інтер’єр Вашої оселі. Металево стінки міцніші ніж дерев’яні, розраховані на великі вагові навантаження. Однак у них мінус – це слизькі поперечини, але в даний час багато виробників почали покривати поперечини відповідним антислизьким матеріалом.

Є також комбіновані шведські стінки, які поєднують у собі плюси дерев’яних і металевих шведських стінок. Як правило у цих стінок каркас виконаний з металу, а поперечини з дерева.

Обов’язково при виборі шведської стінки зверніть увагу на максимальну вагу користувача. У дерев’яних шведських стінок цей показник – 70-100 кг. Металеві стінки, залежно від конструкції, можуть бути розраховані на вагу від 100 до 200 кг. Комбіновані шведські стінки також як і металеві можуть витримувати до 200 кг.

Спосіб кріплення стінки також дуже важливий. Зазвичай стінки кріпляться до стіни в чотирьох місцях (стіна повинна бути несуча, гіпсокартон не витримає навантаження, тому він не підходить). Є ще й інший варіант – установка шведської стінки в розпір, але це вже буде не просто шведська стінка, а спорткомплекс. Також існують турніки, що встановлюються в розпір і частково виконують функції шведської стінки. Встановити шведську стінку в розпір неможливо при наявності у Вас навісних стель.

Ще однією особливістю шведської стінки є можливість поступового нарощування її функціональності за рахунок установки додаткових снарядів: турніка, брусів, лави для преса. Ця особливість дозволить Вам укомплектувати у Вас вдома міні – спортзал.

Вправи на шведській стінці витягають хребет (це корисно всім, особливо дітям, людям, які мають сидячий спосіб життя, літнім людям), зміцнюють м’язи спини, ніг, рук, преса, на ній можна займатися в будь-якому віці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button