Наука

Як Чингісхан “охолодив” планету, убивши 40 мільйонів людей

Всі знають Чингісхана. Він був одним з найвідоміших завойовників у світі. Він пройшов через континент, завойовуючи так багато території і знищуючи так багато людей, що в якийсь момент, земля, якою він володів, стала розміром з Африку. Але найцікавіше, що він був одним з перших «зелених». До 70-х років і культури хіпі, навіть до індустріалізації, Чингісхан скорочував викиди вуглецю… безжально знищуючи людей скрізь, де б він не був.

У 2014 році вчені підрахували: Чингісхан убив стільки людей, що планета почала зцілюватися. Дослідження департаменту глобальної енергетики Інституту Карнегі показало, що, вбивши майже 40 мільйонів людей (колосальні 10% населення світу в той час), він видалив майже 700 мільйонів тонн вуглецю з атмосфери.

Це було пов’язано з тим, що, винищивши так багато людей, він спустошив землі, який оброблялися фермерами. Збезлісені території незабаром знову вкрилися лісами. Для порівняння: це як в цей час на рік прибрати з планети всі машини, що працюють на бензині.

Позаяк люди середнього і пізнього середньовіччя не каталися на машинах, танках або тракторах, вуглець, видалений з атмосфери, міг стати першим випадком глобального похолодання, створеного людиною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments