Наука

Nature Microbiology: еволюція і складні форми життя з’явилися завдяки вірусам

Дослідники з Техаського університету в Остіні розповіли, що знайшли віруси: вони заражають мікробів, які є предками всього складного життя.

За словами дослідників, гіпотеза про те, що віруси були необхідні для еволюції людей та інших складних форм життя, отримала нові докази.

Існує підтверджена ідея про те, що всі складні форми життя, такі як люди, морські зірки та дерева, виникли, коли археї та бактерії злилися, утворюючи гібридний організм.

Недавні дослідження показують, що перші еукаріоти є прямими нащадками так званих асгардських архей. Тепер автори нової роботи заявили, що віруси теж могли зіграти свою роль в цій історії.

Автори знайшли віруси, які заражають нині живих архей Asgard. Археї – одноклітинні мікроорганізми, які не мають ядра, а також будь-яких мембранних органел.

Знайдені віруси мають деякі подібності з вірусами, які заражають еукаріот, зокрема, можуть копіювати їх ДНК і захоплювати системи модифікації білків. Той факт, що ці відновлені віруси мають характеристики як віруси, що вражають еукаріот, так і прокаріотів, робить їх унікальними. Вони не зовсім схожі на те, що заражає інші археї або складні форми життя.

Археї Asgard, ймовірно, еволюціонували понад 2 млрд років тому. І їхні нащадки все ще живі: вони знаходяться в глибоководних відкладеннях і гарячих джерелах по всьому світу, але дотепер тільки один штам був успішно вирощений в лабораторії.

Щоб ідентифікувати їх, вчені збирають генетичний матеріал з навколишнього середовища, а потім акумулюють геноми. Автори сканували геноми Asgard на наявність повторюваних ділянок ДНК — вони містять невеликі фрагменти вірусної ДНК. Далі їх вдалося точно зіставити з вірусами, які заражають організми, що грають ключову роль в складній історії походження еукаріот.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button