Всесвіт

Швидкість росту земної кори досягає максимуму, коли Земля проходить крізь рукави Чумацького Шляху

Геологи університету Перта, Австралія прийшли до висновку, що швидкість утворення континентальної кори Землі циклічна. Найшвидше кора росте кожні 200 мільйонів років, коли Сонячна система проходить через один з спіральних рукавів Чумацького Шляху.

Чумацький шлях. Реконструкція NASA

Швидкість утворення континентальної кори Землі циклічна. Вона досягає максимуму приблизно кожні 200 мільйонів років, коли сонячна система проходить через один зі спіральних рукавів Чумацького Шляху. До такого висновку прийшла міжнародна група дослідників, яку очолили геологи університету Кертіна, Перт, Австралія. Геологи стверджують, що зростання земної кори прискорюється, коли в Землю врізаються потужні комети з хмари Оорта. Їх “збивають” щільні міжзоряні хмари в спіральних рукавах Чумацького Шляху.

У своєму дослідженні вчені проаналізували кристали циркону, що відклалися в північноамериканському кратоні в Гренландії і кратоні Пілбара в Західній Австралії, — двох регіонах, в яких збереглася частина найдавнішої континентальної кори Землі, що датується архейським еоном.

Вимірявши розпад урану в кристалах циркону, команда побудувала часову шкалу утворення кратонів, що охоплює приблизно 2,8-3,8 мільярда років тому. Вчені також вивчили ізотопи гафнію, що дозволило їм визначити час припливу магми, яка призводить до потовщення земної кори. Аналіз виявив періоди тривалістю 200 мільйонів років, кожен з яких має пік швидкості росту кори. Цей період корелює з рухом Землі через Чумацький Шлях.

“Наша Сонячна система і чотири спіральні рукави Чумацького Шляху обертаються навколо надмасивної чорної діри в центрі галактики, але рухаються з різною швидкістю. Спіральні рукави обертаються зі швидкістю 210 км/с, в той час, як Сонце рухається зі швидкістю 240 км/с, а це означає, що наша Сонячна система ковзає крізь рукави галактики і виходить з них», — відзначають дослідники. “Ви можете думати про спіральні рукави як про щільних областях, які уповільнюють рух зірок, подібно пробок на дорозі, які потім розчищаються, і далі шлях вільний», — говорять вчені.

NASA This SVG image was created by Medium69. Cette image SVG a ?t? cr??e par Medium69. Please credit this : William Crochot – https://herschel.jpl.nasa.gov/solarSystem.shtml Kuiper Belt and Oort Cloud.

Дослідники припускають, що кожен раз, коли Сонячна система входить в рукав, відбувається взаємодія між відносно щільними спіральними рукавами галактики і хмарою Оорта з крижаних небесних тіл, яке оточує Сонячну систему. Виникаюча щільність викидає комети з хмари Оорта, і деякі з них в кінцевому підсумку спрямовуються до Землі. Ці комети вдаряються об Землю зі значно більшою енергією, ніж астероїди. Вчені підкреслюють, що більш висока енергія важлива, тому що вона призводить до розплавлення кори при ударі і підйому матеріалу, що утворює кору. В результаті кора швидше росте.

Вчені підкреслюють, що це тільки гіпотеза. Але те, що Чумацький шлях впливає на формування планет, дуже важливо враховувати. Не все можна пояснити, виходячи тільки з процесів, що відбуваються на самій Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button