Наука

Вчені створили метан з алмазу

Вченим-фізикам вперше вдалося зробити метан з алмазу. Для експерименту були створені умови, ідентичні тим, в яких відбувається перетворення графіту в алмаз.

Image by Arek Socha from Pixabay

Як зазначається, алмаз є алотропною модифікацією вуглецю, який регулярно переходить від біологічних залишків з поверхні в земні надра і там перетворюється в графіт. Після цього графіт під тиском трансформується в алмаз.

Вчені використовували осередок з алмазним ковадлом, що дозволило створити тиск, характерний для глибини в 70 км, при якому відбуваються ці процеси. Потім в осередок почали нагнітати чистий водень з температурою 300 градусів.

Таким чином був відтворений процес не перетворення графіту в алмаз — а зворотний, – розкладання алмазу на складові, зокрема, метан.

«Ми створили середовище, схоже по температурі і тиску на верхню мантію землі, і з’ясували, що водень і алмаз легко вступають в реакцію з утворенням метану всього за кілька секунд», — розповіли фахівці. Також вчені з’ясували, що при додаванні до алмазів графіту реакція почала протікати інтенсивніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button