Авто

Як купити авто в автосалоні з розумом

Купівля автомобіля це серйозна витрата практично для будь-якої людини. Тому до такої події підходять грунтовно і з розумом, попередньо переглядаючи всі можливі варіанти. Найчастіше у споживача виникає вельми актуальне питання «взяти автомобіль з пробігом або ж придбати у дилера.

10-07-15-foto-600x489-1

Як купити авто в автосалоні

Багато з тих, хто вирішує купити авто в автосалоні, наївно вважають, що офіційний заклад є гарантією від шахрайства і спроб продати неякісний товар. Але є дуже багато фірм, які готові докласти всіх зусиль, щоб збути неліквідний автомобіль за максимально можливу ціну. Тому, на допомогу Вам може прийти http://xn—–8kcaceezk1cwacdec9bhi7nb.xn--p1ai/ в них має велику кількість позитивних відгуків.

Недобросовісні продавці придумали і успішно застосовують безліч різних хитрощів, основна мета яких ввести в оману покупця. Представлені нижче поради розкажуть про основні загрози, які можуть чекати людину, що вирішила купити новий автомобіль, а також допоможуть заощадити значну суму грошей на різних дрібницях.

Купуючи авто в автосалоні офіційного дилера слід зберігати пильність. Незважаючи на те, що діяльність автомобільних салонів регламентується і регулюється законами, у недобросовісних продавців залишається досить багато викрутасів, які вони можуть застосувати на напівофіційних підставах. Найпоширенішими з них є:

 • Продаж пошкодженого автомобіля з проведеним ремонтом.
 • Нав’язування автомобіля вигідного автосалону.
 • Незаконне підвищення цін.
 • Опції в машині не відповідають заявленому в каталозі.
 • Незаконна загроза обнулення гарантії.

Найпоширенішим обманом у сфері продажу автомобілів є реалізації відремонтованої машини, яка раніше отримала ушкодження. При розвантаженні з автовозів або переміщенні з місця на місце авто нерідкі випадки, коли техніка потрапляє в якісь аварійні ситуації. Найчастіше це незначні візуальні пошкодження, але відомі випадки, коли офіційний дилер намагався продати машину, у якої були замінені крила, бампер, радіатор і підвіска.

Щоб не купити авто в автосалоні, яке вже побувало в аварійній ситуації, слід уважно вивчити паспорт технічного засобу. Там вказані всі особи і термін їх володіння автомобілем, що дозволяє приблизно оцінити можливі наслідки покупки. Найчастіше, в ПТС буде вказано термін довжиною не більше тижня, оскільки машини привозяться на замовлення і реалізуються практично відразу.

Якщо в документі прописаний набагато більший термін, то це привід насторожитися. Найчастіше це означає, що транспортний засіб отримав пошкодження, і працівники салону відновлювали отримані пошкодження, приводячи техніку в порядок.

Слід бути уважним, якщо по телефону менеджер повідомив про наявність автомобіля необхідної комплектації, а по прибуттю до офіційного дилера його не виявилося в наявності. Зазвичай це означає, що салон намагається продати набагато більш дорогу по комплектації машину, але яка присутня на даний момент в шоурумі. Офіційно така політика обманом не є, але по факту це класичний приклад психологічної підготовки клієнта, що підштовхує покупця до невигідного придбання.

Укладення договору купівлі-продажу це досить важливий етап покупки авто в автосалоні, якому слід приділити підвищену увагу. Офіційно укладеним договір вважається тільки після того, як обидві сторони – клієнт і дилер, досягнуть угоди по всіх пунктах. Щоб не понести зайвих витрат, слід утриматися від підписання паперів прямо в автосалоні, краще попросити копію договору додому, де уважно вивчити наступні пункти:

 • Марка придбаного автомобіля, колір його кузова, а також комплектація. Обов’язково має бути вказана кількість і найменування товару, якщо цього в договорі немає, то вважатися укладеним він не може.
 • Якщо була внесена передоплата, то в паперах повинна бути вказана її сума. Купуючи авто в автосалоні також слід отримати у дилера прибутковий касовий ордер. Він послужить офіційним документом, що підтверджує внесення необхідної суми.
 • Обов’язково повинно міститися угоду про ціну, а також порядок вироблених розрахунків.
 • У випадку, якщо купується авто в автосалоні в кредит, необхідно звернути увагу на умови розірвання кредиту.
 • У паперах повинні бути вказані терміни доставки.
 • Вміщені в договорі зобов’язання, а також термін гарантії та обов’язки нести відповідальність за недоліки і обов’язок їх виправити, повинні повністю відповідати зазначеному в законі «Про захист прав споживачів».

Завищення ціни на продавані автомобілі вельми поширена практика в офіційних дилерів. Особливо часто це трапляється в періоди масових черг. Тут є кілька способів, і жоден з яких не є повністю законним.

Продавець може, отримавши оплату, вимагати надалі доплату, так як куплено авто в автосалоні було в сезон знижок, а отримано набагато пізніше. Дана вимога не є законною, якщо іншого не зазначено в укладеному при покупці договорі. У разі якщо підписані папери не містять вказівок на терміни та умови поставки, то угоду можна оскаржити і отримати передоплату назад.

Ще одним способом напівлегального обману покупців є перепродаж місць у черзі. Зазвичай цим займаються менеджери в салонах. Прибулу машину продають клієнту, який заплатив вищу ціну, зазначеної дилером. Постраждалі від такого перепродажу автовласники можуть, грунтуючись на укладеному договорі, отримати від салону як свою передоплату, так і неустойку за порушення умов поставки.

При отриманні транспортного засобу слід уважно перевірити відповідність комплектації зазначеної в паперах і присутньої по факту. Незважаючи на всі гарантії, одержувані при покупці авто в автосалоні, трапляються випадки, коли в машині відсутня одна колонка, другий акумулятор або навіть сигнальний пристрій. Покупець має право вимагати виправлення всіх виявлених дефектів.

Недобросовісні менеджери, користуючись необізнаністю багатьох клієнтів, погрожують обнуленням гарантії, якщо додаткове обладнання буде встановлюватися в сторонніх сервісах. Дана вимога є незаконною. Купивши авто в автосалоні, покупець вільний вирішувати, де йому поставити сигналізацію чи інші пристрої. Основною вимогою є наявність сертифікатів у сервісного центру.

Всі зазначені вище поради допоможуть заощадити час, гроші, а головне нерви при купівлі транспортного засобу. Краще витратити на пару годин більше в процесі вибору та придбання автомобіля, чим пізніше кусати лікті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button