Авто

Як заощадити паливо на автомобілі – декілька порад

Витрати на машину завжди з’їдають значну частину зарплати. Тому так важливо дізнатися, як заощадити паливо на автомобілі. Скористайтеся наведеними нижче порадами. І дуже скоро ви помітите, що стали заїжджати на заправку набагато рідше.

21-12-14-foto-600x400-1 (3)

Слідкуйте за станом машини

Регулярно перевіряйте повітряний фільтр. Якщо він забруднений, то це обмежує доступ повітря в двигун і збільшує витрату палива. Як це можна перевірити? Піднесіть фільтр до яскравої лампі. Якщо світло проходить, то все нормально. Якщо ні, то час його замінити.

Підбір масла

Людям, які знають, як заощадити паливо на автомобілі, вже давно відомий той факт, що на витрату пального впливає якість і консистенція масла. Двигун машини функціонує на суміші бензину і повітря. Коли ця суміш згорає, вона запускає поршні двигуна і інші деталі. При їх русі з’являється опір. Чим він сильніший, тим більше потрібно енерговитрат, а отже, і пального.

Читайте також: Технологія, що забезпечує 360-градусний огляд в автомобілі (відео)

Моторне масло забезпечує мастило всіх деталей двигуна, але у нього буває різна в’язкість. Чим вона менша, тим легше рухаються деталі і менше витрачається паливо. І навпаки. Однак, вибираючи моторне масло, потрібно враховувати й інші параметри (час року, умови гарантії, вік машини і т. д.).

Тиск у шинах

Перед тим як кудись поїхати, обов’язково перевірте тиск у шинах. Він теж впливає на витрату пального. Припустиме відхилення від норми в районі 0,3 бар.

Швидкість їзди

Водії, які знають, як заощадити паливо на автомобілі, не перевищують швидкість. Адже давно відомий факт: чим вона вища, тим більше обертів накручує двигун. А це вимагає додаткової витрати палива.

Манера їзди

Ще одна порада – натискайте на педаль газу вдумливо. Якщо різко стартувати або загальмувати, на циліндри двигуна піде занадто багато бензину. Не вмикайте на малих швидкостях підвищені передачі. З іншого боку, якщо стрілка тахометра перевалює за 2500-3000 оборотів, то передачу потрібно переключити.

Намагайтеся не потрапляти в пробки. Адже саме в годину пік водії змушені багато гальмувати і часто стартувати.

Дамо ще одну пораду, яка допоможе їздити і економити. При наближенні до світлофора гальмуйте заздалегідь так, щоб автомобіль йшов з мінімальною швидкістю до перемикання сигналу на зелений. Чому це потрібно зробити? Тому що, щоб зрушити з місця нерухій машині, знадобиться набагато більше енергії (палива), ніж якби вона їхала на мінімальній швидкості.

Додаткове обладнання

Працюючий кондиціонер – це ще один противник економії палива. Витрата бензину зростає на 5-20%. Деякі заперечать: «Ну, як же без кондиціонера, особливо влітку? Адже буде жарко ». Так, буде, зате зможете доїхати до заправки, коли палива в баку практично не залишиться. До речі, будь-яке додатково включене обладнання впливає на витрату бензину (пічка, противотуманки, автомагнітола і т. д.).

[ads2] Тюнінг

Як заощадити витрату палива? Відмовтеся на час від тюнінга. Наприклад, широкі диски збільшують аеродинамічний опір. А це, в свою чергу, підвищує витрата бензину.

Маса автомобіля

На етапі планування покупки машини придивіться до малогабаритних варіантів. Чим менше важить автомобіль, тим менше енергії потрібно для його розгону. Якщо ж у вас вже є машина, подбайте, щоб у багажнику не лежало нічого зайвого і великовагового.

Відкриті вікна

Намагайтеся їздити із закритими вікнами, так як повітряні потоки, що потрапляють в автомобіль створюють додатковий опір. У зв’язку з цим двигуну потрібно додаткове паливо.

Об’єм двигуна і кінські сили

Ну, тут все просто: чим вищі ці показники, тим більше ненажерливим стає ваш залізний кінь.

Різновид коробки передач

Багато автолюбителі-початківці запитують: «Як заощадити паливо на автоматі?» Ніяк. Краще, щоб у вас стояла механіка. Вона споживає на 10-15% менше палива, ніж автоматика.

Газобалонне обладнання

Це один з найбільш радикальних засобів для зниження витрат на пальне. Так що не полінуйтеся його встановити. Звичайно, газ закінчується трохи швидше, ніж бензин, але і коштує він в два рази дешевше.

Єдиний мінус – скорочення місткості багажника (балон займає майже половину місця). Також через кілька тижнів експлуатації на газі машина стає повільнішою. Вона набагато важче набирає швидкість і довго розганяється.

При далеких поїздках користуйтеся схемою Carpool

Її суть полягає в тому, що під час далеких поїздок з родичами, друзями чи сусідами витрати на бензин діляться на всіх. До речі, можна використовувати цю схему, підвозивши своїх колег на роботу.

Утепляйте двигун на зиму

Чим довше прогрівається машина, тим більше пального вона витрачає. Тому ті автомобілісти, які знають, як заощадити витрату палива, обов’язково утеплюють двигунці ковдрами, повстю, дарнітом і т.п.

Це не завжди ефективно і безпечно. Але все змінилося з появою спеціальних автомобільних ковдр. Вони складаються з вогнестійких матеріалів, які зберігають тепло протягом тривалого періоду часу. Завдяки ним двигун остигає довше, що дуже корисно в тих випадках, коли ви приїхали кудись ненадовго.

Використовуйте підігрів

Взимку автовласникам доводиться часто прогрівати двигун. Адже якщо машина довго простояла на холоді, її потім складно буде завести. Та й на стані двигуна це відіб’ється вельми негативно.

Чим частіше ми здійснюємо прогрів, тим більше палива витрачається. Звичайно, згадана вище автомобільна ковдра – це добре, але є більш кращий варіант – спеціальний підігрів. Зараз на ринку представлено багато моделей. Більшість з них працюють від мережі, але є й просунуті автономні варіанти. Вони дорожчі, але ми радимо купувати саме їх.

Моніторьте ціни

Хочете знати, як заощадити паливо на авто? Відповідь проста: слідкуйте за цінами. У кожної людини є звички. У контексті даної ситуації це відвідування одних і тих же заправок. А це не завжди вигідно для фінансів. З’ясуйте ціни на інших заправках і виберіть ту, де саме оптимальне співвідношення вартості та якості.

Неодимовий магніт

В даний момент багатьох початківців та досвідчених власників машин турбує одне питання: «Як заощадити паливо на автомобілі за допомогою магніту і чи справді він допоможе?» Давайте розберемося.

Читайте також: Британець заплатив більше $ 800 тисяч за автомобільний номер

Даний магніт кріпиться на паливопровід. За запевненням продавців, коли дизель або бензин проходить через створюване девайсом магнітне поле, молекули палива упорядковуються і розсіюються. Це посилює горючість, і силовий агрегат споживає його на 10-30% менше. Давайте дізнаємося, що з цього приводу думають фахівці.

Кілька років тому німецька громадська організація ADAC провела незалежні випробування цих магнітів. Виявилося, що споживання бензину не зменшилася навіть на частку відсотка. Дослідники пояснили: цей механізм не може працювати в принципі, адже теплотворність знаходиться в прямій залежності від атомів вуглецю і водню, а не від того, який порядок руху задається магнітним полем. Тобто склад палива не змінюється, а значить, і горіти воно краще не стане. Характеристики мотора зміняться лише тоді, коли зміниться склад пального в циліндрах.

Саме по собі паливо не може горіти, тому його змішують з окислювачем (киснем) в строго певних співвідношеннях. Відбувається цей процес в двигуні внутрішнього згоряння. Нормальною вважається суміш із співвідношенням 1 кг пара бензину на 15 кг повітря. Тільки в цьому випадку забезпечується хороша паливна економічність і висока потужність агрегату. При зменшенні кисню ця суміш збагачується бензином і згорає в циліндрах набагато швидше, що збільшує потужність транспортного засобу на 15-20%. Але в цьому випадку витрата пального стає більше, а значить, ні про яку паливну економічність мова не йде. Щоб її домогтися, треба збільшити надходження повітря в горючу суміш. Це знизить витрату палива до мінімуму при втраті потужності всього на 8-10%. З усього вищесказаного випливає, що магніт не здатний чинити на пальне ніякого впливу.

Загалом, забудьте про цей розрекламований і абсолютно бездіяльний спосіб економії бензину і скористайтеся іншими радами з цієї статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button