Екологія

Як людина перетворює сучасні океани в пустелі

Мікроорганізми, які постраждали в ході експерименту з глибоководного видобутку металів з-під морського дна біля берегів Перу 27 років тому, не відновилися дотепер.

У період з 1989 по 1994 роки компанія DISTurbance and reCOLonization (DISCOL) провела експеримент, в ході якого оцінювалася ефективність глибоководного видобутку цінних порід, багатих металами, такими як мідь, нікель і кобальт, необхідні для акумуляторів електромобілів і не тільки.

Щоб дістатися до цінних порід, з морського дна зчищають верхній шар відкладень, що, звичайно ж, має впливати на глибоководні екосистеми. Але конкретних даних про це поки не було. Особливо страждають мікроорганізми – основа харчового ланцюга океану, які мешкають якраз в донних відкладеннях.

У 2015 році еколог Тобіас Воннахме, який зараз працює в Арктичному університеті Норвегії в Тромсе, і його колеги порівняли склад дна, розореного в 1989 році з сучасним. Різниця склала 26 років.

Мікроорганізмів на свіжо розореному місці виявилося приблизно на 50% менше, ніж на незайманих ділянках дна. Біля Перу, де дно було розорене 27 років тому (1994), мікроорганізмів виявилося менше на 30%.

За словами вчених, через повільне накопичення відкладень в глибоководних районах, для їх відновлення після видобутку корисних копалин потрібно понад 50 років. Отже, копатися в морському дні не варто ні в якому разі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button