Поради

Як обладнати складське приміщення

Які бувають типи складів

Склади поділяються на кілька типів – це складські приміщення класу А +, А, В +, В, С і D. Також вони бувають відкритого і закритого типу, ангарні, склади для харчової продукції, для металу, для каменів і так далі.
Якщо склад класу А +, передбачає наявність великої площі, стель, висотою не менше 13 метрів, регульованого температурного режиму, пожежної сигналізації, відмінною вентиляції та багато-багато інших технічних умов, які обов’язкові для цього типу складів, то склад класу D може розташовуватися в підвальному приміщенні і не мати не те, що під’їзних шляхів, але бути навіть неопалюваним і неохоронюваним.

16-07-15-foto-600x400-1 (2)

Але що, безумовно, об’єднує всі ці типи складів, так це наявність в них обов’язкового, спеціального обладнання. Та й як можна уявити собі будь-який склад, хоча б, без складських стелажів? Без поличних стелажів, якщо це, наприклад, книжковий склад, паллетних стелажів для великих обсягів продукції або розбірний-збірних консольних стелажів?

Склади також можуть бути комерційними або бути підрозділом якої-небудь однієї компанії. Комерційні склади використовуються для отримання прибутку шляхом надання складських послуг, а склад, як підрозділ, працює з певним видом товарів однієї виробничої структури.

Що потрібно, щоб організувати хороший склад?

В першу чергу, приступаючи до організації складського приміщення, треба правильно його спроектувати. Спроектувати, виходячи із завдань, які виконуватиме дана виробнича одиниця. При складанні проекту повинні враховуватися всі фактори, які матимуть значення при устаткуванні складу. Це і продукція, яка тут буде зберігатися, і площа забудови, і фінансові можливості.

Треба врахувати, яке обладнання буде встановлено на складі, які види складських стелажів будуть використовуватися, врахувати ширину проходів, автоматизацію процесів або, навпаки, наявність ручної праці, у великому обсязі. Тут все дуже важливо і необхідно все це врахувати ще на стадії проектування, щоб потім не терпіти непоправні збитки.

Практично на всіх типах складів використовуються універсальні поличні стелажі, а також палетні стелажі, які дозволяють автоматизувати навантаження і розвантаження товару. Якщо проектується склад металевих труб, тут розраховується розташування консольних стелажів, що теж має свою специфіку. Тому краще на самому початку передбачити всі тонкощі і нюанси майбутньої роботи, і замовляти http://uhl-mash.com.ua/ чи інше місто України.

При проектуванні комерційного складу, дуже важлива наявність стоянки і хороших під’їзних шляхів, так як в цьому випадку інтенсивність роботи складу буде дуже велика, адже надання складських послуг передбачає наявність великої кількості клієнтів.

Наявність ручної праці накладає обмеження на висоту конструкцій, вимагає використання стелажів-мезонінів, що збільшує виробничу площу і дозволяє обходитися без дорогої складської техніки.

Якщо ставитися до проектування складського приміщення серйозно, то обов’язково повинні бути виділені обладнані зони для сортування комплектації товарів, що зберігаються на складі, зони для розвантаження та завантаження. Найчастіше, власники складів забувають про такі «дрібниці», які в подальшому призводять до зниження ефективності роботи складу.

Дуже важливо забезпечити зручні доступи до всіх видів одиниць зберігання на складі. Якщо компанія планує подальший розвиток і розширення виробництва, необхідно врахувати, що, в майбутньому, можливо, буде купуватися складська техніка та для неї знадобляться більш широкі проходи в приміщенні складу.

Що ж таке хороший склад?

Добре організований склад – це, в першу чергу, добре спроектований виробничий модуль, в якому передбачені всі можливості для максимально ефективної експлуатації. По-можливості, на ньому повинні використовуватися всі досягнення сучасної логістики, а не тільки складські стелажі.

Для техніки повинно бути передбачено достатньо місця, а якщо в роботі використовується ручна праця, то поличні стелажі або стелажі палетні повинні бути належної висоти і бути обладнані настилами і мезонінами.
Якщо склад призначений для зберігання довгомірів (труб, балок, металопрокату), то на ньому, як правило, використовуються консольні стелажі. Цей вид стелажів дуже специфічний і вимагає попереднього професійного розрахунку його конструкції.

Але яким би обладнанням не був оснащений склад, щоб домогтися максимальної якості та ефективності в його експлуатації, повинна бути проведена величезна підготовча робота, яку краще всього довірити професіоналам своєї справи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button