Поради

Як вибрати юриста?

Проблема вибору юриста може виникнути як при пошуку спеціаліста для вирішення особистих, сімейних проблем, так і для вирішення спорів, що виникають при здійсненні підприємницької діяльності.

Чим же слід керуватися при виборі юриста?

Рекомендації. Як свідчить практика, найбільш поширеним джерелом інформації про юриста є рекомендації знайомих, родичів, друзів. Позитивні рекомендації – свого роду «застава» того, що і Ваша проблема буде вирішена також успішно.

Безумовно, рекомендації здатні допомогти вибрати справжнього професіонала у своїй справі, але не варто при цьому забувати про наступний критерій вибору – спеціалізацію.

Спеціалізація. Юриспруденція як наука досить обширна. Знати про все неможливо. Хорошим фахівцем є той, хто володіє у відповідній сфері найбільшими знаннями та досвідом. Тільки спеціалізація на окремій галузі права дозволяє юристу найбільш ефективно вирішувати проблеми, пов’язані із застосуванням чинного законодавства.

Не варто довіряти тим, хто вважає себе «широким фахівцем» у всіх областях права. Цього просто не може бути. Якісну допомогу при такому підході Ви навряд чи отримаєте. Тому не варто соромитися і цікавитися у юриста – на якій галузі права він спеціалізується і чи зможе допомогти у вирішенні саме Вашої проблеми.
Деякі юридичні компанії можуть запропонувати кваліфіковану допомогу фахівців – робота співробітників-юристів заснована на принципі спеціалізації кожного в окремій галузі. Це дозволяє вирішувати проблеми клієнтів більш ефективно і цілеспрямовано.

Компетентність. Не володіючи спеціальними знаннями, звичайно, складно оцінити компетентність і професійний рівень юриста. Тим не менш, загальний висновок зробити можна – напевно, з того моменту, коли проблема виникла, Ви вже вивчили якісь матеріали, зверталися за консультаціями. Проаналізувавши свої відчуття, порівнявши, Ви зможете вирішити – чи довіряєте Ви фахівцеві.

Важливо звертати увагу на наступні деталі – акуратність і педантичність у відношенні з документами, пунктуальність, наявність уточнюючих питань, уважність при вивченні справи та ін. Тому якщо Вам потрібен http://yuryst.lviv.ua/ чи нотаріус, юридична допомога від Коваль Олександра та Ольги до Ваших послуг.

Прогнози та очікування. Одним з важливих етапів в оцінці можливої подальшої взаємодії з юристом є етап переговорів щодо визначення «прогнозів і очікувань». Вам необхідно визначитися з тим, якого результату Ви хочете досягти і конкретно визначити завдання, яке ставите перед юристом. Оцінивши ситуацію, можливі ризики, сумлінну адвокат не буде обіцяти «золоті гори», а максимально чесно повинен пояснити можливі негативні наслідки.

Слід уточнити, який результат справи можна чекати в найкращому випадку, а який у найгіршому. Справжній фахівець зможе чітко визначити можливі наслідки і результати. Отримавши повну інформацію про можливі варіанти розвитку подій, Ви зможете правильно оцінити свої сили – як матеріальні, так і моральні і прийняти правильне рішення про те, як вчинити в ситуації, що склалася.

Не варто «купуватися» на обіцянки, у вирішенні проблем правового характеру дотримуйтеся принципу «кращої гірка правда, ніж солодка брехня». Цей підхід дозволить Вам реально оцінити ситуацію, вибрати правильний спосіб захисту права, заощадити сили і засоби.

Необхідно оцінити час, який знадобиться для вирішення Вашої проблеми. Більшість суперечок не дозволяє досить чітко визначити часові рамки. У цьому випадку попросіть юриста пояснити, з чим може бути пов’язане затягування термінів і на які терміни приблизно Вам варто розраховувати.

Нерідко клієнти роблять помилкові висновки про некомпетентність юриста, якщо, на першій консультації, вислухавши обставини справи, юрист пояснює, що необхідний час для вивчення нормативної бази, матеріалів практики тощо. Не отримавши негайної відповіді, клієнт приходить до думки, що «юрист нічого не знає, сказати не може ». Це неправильний підхід. У багатьох складних випадках тільки такий підхід юриста, заснований на необхідності ретельного вивчення матеріалів справи, виправданий і обґрунтований. Подібне нерідко свідчить про серйозне і уважне ставлення до інтересів клієнта, сумлінне виконання професійних обов’язків.

Вартість послуг. При виборі юриста необхідно виходити зі співвідношення якості наданих послуг і їх вартості. Ціна на юридичні послуги залежить від кваліфікації юриста, характеру юридичного питання, від репутації юридичної фірми. У загальному випадку справедливе правило, що досвідчений юрист має кращу кваліфікацією і коштує дорожче.

Але не потрібно орієнтуватися тільки на ціну. Можна оплатити величезні гроші і отримати поверхневу консультацію. І навпаки – якісні юридичні послуги можуть бути надані за цілком прийнятну ціну. Це просто пояснюється – фахівця у своїй галузі потрібно набагато менше часу на надання Вам повного обсягу інформації, ніж новачку, який може витратити чимало часу на пошук відповіді і пред’явити Вам за це рахунок.

Питання оплати повинні бути завжди обумовлені до початку роботи. Система оплати роботи юриста повинна бути зрозумілою для Вас – сплачуєте Ви послуги, ґрунтуючись на погодинній оплаті; оплачуєте певну кількість проведених дій та ін. Юрист повинен бути готовий відкрито обговорювати питання оплати послуг.
Деякі юристи пропонують безкоштовну первинну консультацію, за підсумками якої Ви можете прийняти рішення – звертатися до цього фахівця чи ні.

Стабільність. Критерій стабільності також важливий при оцінці рівня професійної діяльності. Робота юриста завжди пов’язана з документами, нерідко вирішенням життєво важливих питань і відсутність стабільності може призвести до багатьох негативних наслідків. Так, наприклад, відомий випадок, коли, взявшись за представлення інтересів у суді, один з «приватних» юристів зник з поля зору клієнта разом з усіма документами. Як з’ясувалося пізніше, він, прихопивши всі документи, виїхав з регіону, припинивши діяльність у зв’язку з фінансовими проблемами.

Стабільно працюча компанія, стабільно працюючі фахівці ніколи не дозволять собі такого.

Чи стабільна компанія? Висновок можна зробити, наприклад, за такими критеріями – наявність спеціально обладнаного офісу (так, на практиці відомі випадки, коли один з юристів призначав зустрічі клієнтам на Головпоштамті щодня о 12 годині), організація роботи офісу, тривалість роботи компанії на ринку, наявність спеціального програмного забезпечення, використання якого дозволяє юристу швидко орієнтуватися в системі законодавства, приймати рішення, ґрунтуючись тільки на актуальних нормах права. Програмне забезпечення юриста дороге і використання його зайвий раз може свідчити про ретельний підхід, стабільність і, відповідно, фінансові можливості купувати необхідні пакети. Також можна звернути увагу на сайт, вивчивши який Ви зможете судити про спеціалізацію юриста, проведеної роботі тощо.

Психологічний комфорт. Цей аспект у процесі взаємодії з фахівцем дуже важливий – звертаючись до юриста, нерідко ми довіряємо йому подробиці особистого життя і повинні бути впевнені у збереженні конфіденційності отриманої інформації. Характер взаємин з юристом передбачає високий рівень довіри, стабільність відносин і недооцінювати цей фактор не можна.

Страхування відповідальності. Страхування в якості обов’язкової вимоги при здійсненні професійної діяльності на ринку юридичних послуг пред’являється тільки до адвокатів. Інші ж учасники ринку не зобов’язані страхувати відповідальність. І все ж від помилок не застрахований ніхто. Тому краще, коли відповідальність юриста застрахована і у випадку допущеної помилки страхова компанія відшкодує завдані збитки. Але тут слід мати на увазі, що страховому відшкодуванню не підлягає заподіяння шкоди в результаті злочинних дій, з чого випливає наступна рекомендація – при виборі юриста дуже важливо переконатися в тому, що обраний Вами фахівець не відноситься до числа шахраїв, яких, на жаль, на ринку чимало.

Багато хто, звертаючись до юриста, приділяють увагу і таким даними, як вік і стать фахівця.
Нерідко можна почути думку, що хорошим фахівцем може бути тільки той, хто працює на ринку десятиліттями.

Не виключаючи вірність цього твердження, варто зазначити, що молоді фахівці нерідко здатні надати не менш ефективну допомогу, що просто пояснюється – чинне законодавство динамічно оновлюється, багато основоположних нормативних актів прийняті не так давно. Відповідно, багато молодих фахівців, ще зі студентської лави вивчаючи норми закону, теоретично краще знають зміст тих актів, які прийняті не так давно. А сильна теоретична база – важлива умова для успішної професійної діяльності. Крім того, молоді фахівці більш ефективні при використанні сучасних засобів комунікацій. Сучасний рівень розвитку техніки дозволяє максимально використовувати інформаційні ресурси для захисту права і не скористатися цим не можна.

Віддаючи перевагу тій чи іншій статті, як правило, ми таким чином використовуємо вже наявний схожий досвід. Так, наприклад, маючи в минулому невдалий досвід співпраці з фахівцем чоловічої статі, клієнт вважає, що жінка може більш уважно, відповідально поставитися до рішення його проблеми.
Не можу критикувати такий підхід. І в цьому є частка істини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button