Авто

Як піклуватися про АКБ улітку, щоб не заглухнути взимку?

Про необхідність заміни акумулятора автолюбителі зазвичай дізнаються взимку: стара АКБ виявляється неспроможною пережити сильні морози й розряджається намертво. Однак цього року аномально теплі зимові місяці не дозволили відбутися цьому «природному відбору». А значить, є додатковий привід оглянути стан акумулятора вашого авто.

?  Які проблеми в роботі АКБ можуть виникати влітку і чому;

?  Вплив сезонного чинника на якість і тривалість роботи АКБ;

?  Принципи грамотної експлуатації АКБ.

Навіть якісний новий акумулятор може потребувати заміни вже за п’ять-сім років. І що сучаснішим є ваш автомобіль, тим більше навантаження лягає на АКБ. Просто забезпечувати запуск двигуна, роботу «двірників», сигналів і фар вже недостатньо: електроніки на борту автомобіля стає все більше, й кожному з цих пристроїв, чи то навігація, регулювання дзеркал чи підігрів сидінь, необхідне живлення. Ось чому так важливо стежити за станом акумулятора та правильно його експлуатувати, особливо влітку.

Вплив сезонного чинника на якість і тривалість роботи АКБ

Зима – час, коли проблеми в роботі АКБ проявляються у всій красі, але починаються вони зазвичай саме в теплий період. Через спеку електрохімічні реакції всередині акумулятора протікають значно швидше, а, значить, і батарея розряджається інтенсивніше. Крім того, через випаровування води з електроліту та подальшого падіння його рівня відбувається незворотнасульфітація електродів і пластин АКБ (на них утворюється кристалічний наліт, який не проводить електричний струм). Це негативно позначається на ресурсі роботи акумулятора. І далеко не завжди проблему можна вирішити доливанням електроліту: наприклад, у разі використання сучасних необслуговуваних акумуляторів, як наприклад акумулятори Bosch. Тому так важливо періодично перевіряти стан АКБ, а також слідувати простим рекомендаціям, які дозволять продовжити ресурс її роботи:

  1. При покупці акумулятора варто віддавати перевагу відомим брендам з перевіреною історією.

Наприклад, компанія Bosch випускає свої АКБ з 1922 року, тобто майже 100 років. Головними особливостями автомобільних акумуляторів Bosch є низький саморозряд, підвищена місткість і збільшений струм холодного запуску, що полегшує запуск двигуна в будь-яких погодних умовах.

  1. Регулярно перевіряйте напругу, рівень заряду та пускову потужність акумулятора.

Робоча напруга в акумуляторі становить 13,8-14,5 В. Повністю заряджена батарея, відключена від навантажень, у справному стані повинна видавати не менше 12,6-12,7 В.

  1. Здійснюйте огляд акумулятора мінімум двічі на рік.
  2. Періодично перевіряйте надійність кріплення АКБ в акумуляторному відсіку та підтягуйте контакти.
  3. Уникайте повної розрядки акумулятора. Це може статися, наприклад, якщо забути вимкнути світлові прилади після завершення поїздки.
  4. Перед запуском двигуна відключайте все додаткове електрообладнання: радіо, кондиціонер, обігрів тощо.
  5. Якщо автомобілем довго не користувалися, акумулятор необхідно зняти та зарядити за допомогою спеціального зарядного пристрою (найкраще – в умовах СТО та під контролем фахівців. За допомогою варто звертатися в автосервіси, які заслуговують на довіру, наприклад, Бош Авто Сервіс).
  6. Раз на місяць рекомендується заряджати акумулятор, якщо ви їздите мало або на невеликі відстані.В таких випадках рівень заряду батареї не встигає відновитися шляхом роботи генератора.
  7. При регулярних поїздках на великі відстані, навпаки, необхідно подбати про те, щоб батарея не перезаряджалася: використовуйте якомога більше приладів, які споживають електроенергію.
  8. Тримайте АКБ у чистоті: своєчасно протирайте поверхню від забруднень, а клеми від окислення.

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».

До Групи компаній Bosch входять RobertBoschGmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.

Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності RobertBoschGmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу RobertBoschGmbH належить благодійному фонду RobertBoschStiftungGmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє RobertBoschIndustrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і RobertBoschGmbH.

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button