Поради

Як позбутися від шишок на ногах

Роздуті кісточки на ногах – це вальгусна деформація стопи. У більшості випадків це неприємне захворювання вражає жінок. Деформація призводить до неправильного розподілу навантаження на коліна, стегна і хребет. Що в свою чергу додасть проблем зі здоров’ям, а іноді призводить до повної втрати рухливості. Деформація стопи може бути вродженою чи набутою. Захворювання важко піддається лікуванню. Але, на щастя, ви можете позбутися від нього.

01-07-16-foto-600x400-1
Можливі причини розбіжності появи шишок на ногах

На жаль, немає точної причини захворювання. Як правило, це комплекс причин:

  • В першу чергу, цьому сприяє плоскостопість. Її обов’язково слід спробувати вилікувати.
  • Велику роль відіграє генетична схильність – якщо родичі мають проблеми, вам потрібно звернути особливу увагу на здоров’я ніг.
  • Ендокринні розлади – можуть викликати VALGUS деформацію стопи. Ці розлади викликають гормональний дисбаланс, а він впливає на якість кісткової і сполучної тканини.
  • І ще одна причина, по якій ви піддаєтеся небезпеці захворювання – погано підібране взуття. Високі підбори, тісне і незручне взуття – часті причини хвороби.

Симптоми вальгусної деформації стопи і шишок на ногах

Захворювання проявляє себе нестерпним болем в підошвах і самої кісточки, втратою гнучкості стопи і її деформації. Найбільш явна ознака – деформація великого пальця, він значно відхиляється в бік мізинця. Часто пальці скручуються, викликаючи дискомфорт при виборі взуття і заважаючи нормальній ходьбі.

Консервативне лікування шишок на ногах

Якщо хвороба все ще перебуває на ранній стадії, це спотворення може бути виправлено за допомогою ортопедичних пристроїв. Цей метод вимагає тривалого часу. Він може зайняти від шести місяців до декількох років.

Обов’язково потрібно організувати дієту, багату білком і кальцієм для зміцнення кісток і тканин.

Масаж ураженої стопи є досить ефективним. Корисна ванна джакузі і коригувальні вправи. Ці методи допомагають зміцнити сполучні тканини. Крім того, зменшать біль і запалення.

Лікар може прописати вам стероїдні препарати. Вони допоможуть запобігти набрякам, запаленням і іншим ускладненням.

Хірургічне втручання від шишок на ногах

Коригувальні операції вальгусної деформації необхідні, коли є істотна біль, не допомагають консервативні методи лікування. А прогресуюча деформація може призвести до дегенеративних змін в колінних і тазостегнових суглобах. В даний час існують найсучасніші методи хірургічного лікування, що дає можливість швидко повернутися до звичайного життя.

Методи хірургічної корекції шишок на ногах

Існує безліч хірургічних методів, які ефективно усувають дефекти. Тип хірургічної техніки залежить від ступеня деформації великого пальця ноги і інших частин стопи. Всі процедури проводяться під загальною або місцевою анестезією, в залежності від стану пацієнта. Хірургічне втручання можна розділити на:

Лікування м’яких тканин (м’язів, зв’язок). Це лікування використовується при малій деформації великого пальця. Воно менш травматично і дозволяє швидше відновити звичайний режим ходьби. Проте, в цьому випадку ризик рецидиву деформації більшим.

Лікування кісткової тканини (лікування по виправленню плеснової кістки). Це лікування є більш обтяжливим для пацієнта, але дозволяє краще коригувати стопу і зменшити ризик рецидиву деформації. Недоліком є тривалий період реабілітації, який триває в середньому близько 6 тижнів.

Якщо є така проблема, дуже важливо відвідати якомога швидше ортопеда. Носіть зручне взуття. Оптимальний вибір для кожного дня – туфлі з заокругленим носком, на підборах не вище 9 см, на досить гнучкій і товстій підошві. Вдома варто ходити босоніж. Будьте здорові!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button