Земля

Вчені з’ясували, що люди безпосередньо впливають на появу нових видів тварин і рослин

Вчені з Копенгагена визначили, що діяльність людей є одним з головних чинників появи нових видів рослин і тварин. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Експерти стверджують, що саме люди є головними винуватцями зникнення різних видів тварин і рослин на території планети Земля. При цьому, як зазначили вчені з Копенгагена, людина не тільки винна у зникненні тварин і рослин, але і впливає на появу абсолютно нових видів. Відбувається це за рахунок діяльності інтродукцій і окультурення диких видів рослин.

Завдяки появі нових екосистем, за типом міського середовища, відбувається вплив на появу нових представників флори і фауни. Вчені зуміли навести конкретні приклади того, як людина вплинула на еволюцію. Наприклад, звичайний комар зумів через роки адаптуватися в підземках міста Лондон. Саме тому схрещуватися зі своїм початковим видом тепер він не може. Тому такий комар в даний момент вважається іншим, окремим видом.

Представники дослідницької групи, також заявили: «Існує безліч прикладів одомашнення, завдяки чому і з’явилися зовсім нові види. Недавні дослідження довели те, що діяльність людей є одним з головних механізмів, завдяки яким і відбувається виникнення видів рослин і тварин, яких раніше не було на нашій планеті».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button