Поради

Як працює блютуз

За допомогою блютуз можна обмінюватися інформацією між електронними мультимедійними пристроями: комп’ютерами, мобілками і т.д. Блютуз дозволяє обмін на недорогій, повсюдно доступній частоті 2,45 ГГц. Встановлений зв’язок надійний, якщо ґаджети віддалені на відстань до 100 м.

13-12-14-foto-600x465-1

Блютуз – бездротова технологія радіозв’язку. Розроблено вона для об’єднання різних цифрових пристроїв. Версія Bluetooth 4.0 відрізняється енергозбереженням, сумісна з попередніми. Така технологія дозволяє збільшити час роботи пристрою після повної зарядки від акумулятора більш ніж у п’ять разів. Крім цього, збільшилася швидкість обміну даними і стійкість з’єднання. Остання версія 4.1 має ряд поліпшень, які стосуються зв’язку з мобільними пристроями.

В технології блютуз використовуються передавачі невеликого радіусу дії. Бувають двох типів: вбудовані безпосередньо в пристрій, зовнішні – підключаються через РС-карту або USB-порт. Відрізняється від IrDA (інфрачервоний порт) великим радіусом дії, високою швидкістю передачі інформації. Для блютуз немає необхідності прямої видимості приймача. Високошвидкісні пристрої IrDA були широко поширені. Їх витіснили сучасні – Bluetooth, WiFi.

Для з’єднання блютуз пристроїв і передачі мультимедійної інформації не потрібні кабелі. Обидва апарати повинні мати вбудований адаптер блютуз. При його активації кожний пристрій починає шукати іншого, що знаходиться в допустимому радіусі дії сигналу. В даний час радіус збільшився з 10 м до 100 м (в квартирі 30-40 м). З цим пов’язана поява великої кількості периферійних блютуз пристроїв, що працюють без громіздких, незручних проводів: клавіатури, миші, навушників, модемів.

На частоті 2,45 ГГц працюють пристрої сигналізації, охорони, радіозв’язку – вони також створюють перешкоди. Для вирішення даної проблеми блютуз використовує швидку стрибкоподібну перебудову частоти. Ця перебудова дає можливість швидше передавати дані, у порівнянні з іншими, які працюють на тій же частоті. Послаблення перешкод робить зв’язок блютуз найбільш стійким і сильним.

Кожен користувач, який хоче використовувати переваги бездротової технології, повинен переконатися в наявності мікрочіпа блютуз в пристрої, інакше його треба купити і встановити. На комп’ютері адаптер підключається до USB порту. Система сама автоматично визначить новий пристрій в межах досяжності. Зазвичай не потрібна установка драйверів. Якщо операційна система вказує адаптер як невідомий пристрій, то драйвер встановіть з диска, що додається в комплекті.

Після завершення установки драйвера треба активувати блютуз, щоб почати пошук інших пристроїв. Адаптер повинен бути активний на обох пристроях. При позитивному результаті сканування виводиться список доступних пристроїв. Знайдіть потрібний і почніть передачу даних.

Правильна установка і настройка блютуз дозволяє надалі, не замислюючись, користуватися ним. Комп’ютер сам автоматично виявить всі блютуз-пристрої в радіусі його дії, без втручання користувача.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button