Поради

Як визначити дату пологів (відео)

Кожна матуся з легким хвилюванням чекає на одну з найрадісніших і одночасно складних подій у своєму житті – пологи. Коли вони настануть? До якого терміну потрібно вже бути готовою і морально, і фізично, адже навіть УЗД і гінеколог ставлять різні дати. Спробуйте самостійно вирахувати дату пологів за допомогою наших порад.

13-12-14-foto-600x426-1

Проблеми з розрахунком вагітності виникають у зв’язку з тим, що, по-перше, не завжди вагітні пам’ятають точну дату останніх місячних, по-друге, через те, що дитина – не годинки, з’явиться тоді, коли прийде час. А воно може прийти з 36 по 42 тиждень. За методом відомого акушера Негеле, приблизна дата пологів розраховується таким способом: від дня початку останньої менструації необхідно відняти три місяці і додати 7 днів. Ось таким нескладним методом можна обчислити важливу подію і встигнути підготуватися. До речі, саме метод Негеле закладений в усі програмні обчислення (календарі), якими так люблять похвалитися жіночі сайти для матусь.

Розрахувати дату пологів можна так само просто, якщо знаєте точну дату зачаття. Наприклад, ви проводили тести на овуляцію і впевнені, що саме в цей день все вийшло. Тоді додайте до дати 266 днів – це і буде дата передбачуваних пологів або ж період, за який плід нормально розвинувся і готовий до появи на світ. Акушери частіше прив’язуються саме до дати початку останньої менструації, оскільки обчислити точно день овуляції досить складно через відмінності циклу. Тому вони беруть до уваги 40 тижнів, хоча по факту в середньому сама вагітність триває 38 тижнів.

Встановити з точністю до одного дня дату пологів не зможе жоден тест або лікар. Обумовлено це тим, що кожна вагітність протікає по-різному, можливі патології або ж відхилення, планове кесарів розтин або ж передчасні пологи. Однак є ряд закономірностей, на які можна звернути увагу в очікуванні дива:

  • чим довший менструальний цикл, тим довше триває вагітність (якщо цикл від початку однієї менструації до початку другої становить більше 28 днів, то народжувати, швидше за все, доведеться після 40 тижня);
  • дівчатка зазвичай з’являються трохи раніше встановленого акушером терміну, а хлопчики, навпаки, не квапляться.

І все ж найбільш точними вважаються дати, які ставить лікар. Найточнішим виявиться узіст, який буде робити плановий огляд в третьому триместрі. Йому краще за всіх буде видно положення плоду, ступінь його розвитку, а також положення самої матки та її готовність до родової діяльності.

Звичайно, кожна з нас завмирає в очікуванні пологів, пристрасно бажаючи швидше обійняти свого малюка і героїчно пережити той непростий процес його появи на світ. Головне – не панікувати, налаштуватися на позитив і заздалегідь підготувати валізу з речами для пологового будинку, щоб не збиратися похапцем. Слухайте уважно лікаря – і все у вас пройде легко і чудово, а ваш малюк з’явиться здоровим і щасливим!

http://youtu.be/HAPm0O1ujjw


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button