Поради

Як правильно провести розрахунок радіаторів Kermi для своєї кімнати

Вибравши батарею опалення Кермі, відповідну по дизайну, необхідно знайти відповіді на найважливіші питання:

  • Як розрахувати сталеві радіатори Кермі по квадратурі?
  • Як вибрати сталеві радіатори Kermi потрібної потужності?
  • Як купити онлайн відповідні підбору радіатори та батареї Керми?

На різних інтернет-сайтах у величезній кількості пропонуються всілякі таблиці вибору радіаторів і батарей опалення Кермі і програми-калькулятори підбору радіаторів і батарей Kermi.

11-06-15-foto-600x450-1

Розглянемо приклад розрахунку радіаторів опалення двома різними методиками.

Перший спосіб передбачає визначення необхідної потужності в залежності від об’єму будівлі.

Якщо потрібно опалити приміщення «радянської» будівлі, необхідний тепловий потік для якого умовно дорівнює 0.041 кВт / куб.м. Відомі ширина, довжина і висота кімнати.

Виходячи з цього загальний обсяг (V) кімнати = довжина х ширина х висота = м. куб.

Для опалення всього приміщення буде потрібно 0.041 * V кВт.

Підбираючи теплообмінники для замена радиаторов Киев також можна визначати необхідну потужність з розрахунку площі підлоги — 1 кв.м = 100Вт. Однак, більш точний розрахунок вийде при використанні наступної формули: Q = (22 + 0,54Dt) (Sp + Sns + 2So), де Q — шукана тепловіддача батарей, Вт; Sp, Sns, So — площа підлоги, зовнішніх (холодних) стін і віконних прорізів відповідно, кв.м .; Dt — різниця температур повітря в приміщенні і зовнішньої температури, ° С.

Після проведення математичних обчислень, виявляється, що результати для одного і того ж приміщення, розраховані першим і другим методом, можуть відрізняться на 25-60%.

За якими параметрами відбувається підбір радіаторів Kermi

Інтернет-сайти монтажних компаній для того, щоб знайти відповідь на питання, як правильно розрахувати залізні радіатори і батареї опалення Кермі по квадратах, рекомендують скористатися таблицями розрахунку радіаторів Кермі для обігріву. Однак і в цьому випадку результати будуть лише приблизними.

Для точного визначення тепловтрат формула розрахунку кількості сталевих радіаторів і батарей опалення Кермі для житлового приміщення буде враховувати площу вікон, матеріал стін, товщину утеплення підлог і стель, значення таблиць енергоємності та літражу радіаторів опалення Кермі і т.д. Точність результатів цього методу може знижуватися за умови недотримання технологій утеплення. Всі будинки і споруди індивідуальні. Грамотно оцінити ступінь їх утеплення може тільки фахівець. Нехтуючи послугами інженерів-теплотехніків, розрахунок апріорі буде приблизний.

Можна, звичайно, уникаючи всіх премудростей, виконати умовний підбір радіаторів Kermi для дому за допомогою електронних таблиць. Але не варто забувати, що онлайн програми розрахунку і підбору радіаторів Кермі дають лише загальне уявлення про необхідні потужності і кількості батарей, не враховуючи такі важливі фактори як:

  • Наявне 1 вікно в приміщенні і 2 зовнішні стіни в середньому збільшують показник необхідної кількості тепла на 20%;
  • 2 вікна і 2 зовнішні стіни — на 30%;
  • Якщо вікна виходять на північний схід або взагалі на північ + ще 10%;
  • Монтаж батареї опалення здійснений в глибокій ніші — на 5%;
  • Радіатор передбачається закрити суцільний декоративною панеллю з декількома горизонтальними прорізами — на 15% і т.д.

Формальний потік випромінювання батареї встановлюється виробником виходячи з результатів випробувань в спеціалізованих кліматичних камерах, при наявності змодельованих в них факторів. У реальних умовах витрата середовища теплоносія, що проходить через радіатор, перепад температур між пристроєм і повітряним середовищем, спосіб монтажу з’єднань та інші фактори, як правило, відмінні від тих, що задаються при випробуваннях. Для їх обліку використовуються поправочні коефіцієнти до номінального теплового потоку. При цьому, деякі з них виражені константами (колір фарби, спосіб підключення і монтажу та ін.), а інші є змінними величинами. Закономірність впливу цих змінних обов’язково враховується фахівцями при визначенні теплового потоку радіаторів і батарей.

Оптимально підібрані по потужності радіатори необхідно грамотно встановити, так як при порушенні елементарних вимог монтажу (від батареї до стіни має бути відстань не менш 2,5 см, до підлоги — не менше 10 см, до підвіконня не менше 12 см) тепловтрати можуть бути збільшені. Будь-яке відходження від норми може істотно вплинути на загальний показник тепловіддачі. Це також слід враховувати при первинному розрахунку, створюючи певний запас теплової потужності.

Кнопка «Наверх»