Поради

Як навчити дитину ходити на горщик

У сучасних розвинених країнах одноразові підгузники полегшують матусям догляд за малюком з перших днів життя, тому питання про привчання дитини до горщика на час втрачає свою актуальність. Тим не менш, справляти потребу самостійно – завдання кожної здорової людини, тому давайте розберемося, коли і яким чином знайомити дитину з реаліями дорослого життя.

Оптимальні рішення

Розглянемо три основні думки.

Деякі мами і тата – прихильники органічного батьківства – починають тримати малюка над будь-якою широкою і глибокою ємністю буквально з перших днів від народження, щоб уникнути застосування підгузників і пелюшок,  навчити справлятися куди личить.

Друга група батьків навчає малюка, коли він вже вміло сідає на попу (приблизно в семимісячному віці).

[ads2] Третю гіпотезу відстоюють більшість кваліфікованих лікарів-педіатрів. Вони пропонують приступати до процесу знайомства з горщиком в півтора-дворічному віці, коли мозок малюка усвідомлено контролює видільну функцію організму. Якщо немовля насильно змушувати сідати на горщик, може розвинутися стійкий опір і навіть фобія.

Орієнтуйтеся на поведінку свого чада. Дорослішаючи, малюк сам почне копіювати батьків у всьому, навіть у відвідуванні туалету. Головне – не лаяти його за «промахи», а, навпаки, заохочувати за самостійність.

Якщо у малюка, всупереч старанням привчити його до горщика, не пропадає мимовільне сечовипускання у віці після 3 років вдень і 5 років вночі, варто задуматися і отримати консультацію лікаря.

Читайте також: 

Розлад сечовипускання буває як урологічного, неврологічного, так і змішаного характеру. Якщо у вас син, спочатку зверніться до уролога. Він огляне зовнішні статеві органи, призначить здати клінічні аналізи крові та сечі, зробити УЗД сечостатевої системи, щоб виключити цистит, пієлонефрит та інші патології. Доню можна показати як уролога, так і гінеколога. При відсутності порушень доцільно відвідати невролога або психотерапевта.

Порядок дій

Якщо малюк з народження справляє нужду в марлеві або одноразові підгузники, в одну мить перевчити його пісяти і какати в “належне” місце не вийде.

Скористайтеся рекомендаціями, як правильно привчати до горщика:

  • виробляйте звичку системно, а не періодичними експериментами;
  • відмовтеся від використання підгузників;
  • не сваріть малюка за проявляється інтерес до акту сечовипускання: йому важливо вивчити свої геніталії і безпосередній “процес”;
  • горщик купуйте разом з малятком, орієнтуючись на практичність виробу і естетичний смак малюка;
  • спостерігайте за поведінкою дитини: перед тим, як сходити «по-маленькому» або «по-великому», він може зачаїтися, напружитися, почервоніти, тужитися, сховатися у затишний куточок;
  • надягайте на дитину зручні штанці або платтячко, особливо в домашній обстановці. Так їх легше зняти;
  • привчайте до горщика без примусу, поступово;
  • обов’язково висаджуйте дитину на горщик після кожного прийому їжі і сну, а також до і після прогулянки (на вулиці альтернативою дитячому унітазу стануть кущики);
  • ласкаво хваліть кожну вдалу спробу, акцентуючи увагу на сухих і чистих трусиках (не давайте нагород, інакше в майбутньому дитина не захоче ходити в туалет «просто так»);
  • не приступайте до процесу навчання, якщо малюк хворий або без настрою.

Такими нехитрими способами ви навчите дитину ходити в туалет «по-дорослому», а заодно заощадити чималу суму на покупку памперсів.

Порада наостанок: наберіться терпіння і на період навчання зніміть з підлоги перські килими. )))


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button