Поради

Як правильно вибрати садочок?

Одного разу це питання постає у кожній родині. Як тільки декретну відпустку добігає кінця, мами і тати починають замислюватися, чи не час малюкові піти в дитсадок? Все залежить від індивідуальних особливостей дитини. Втім, якщо ваш малюк здоровий, добре їсть і спить, то він без особливих проблем звикне до нового режиму.

На сьогоднішній день існує 8 видів садка:

Дитячий садок, який являє собою державний освітній заклад і призначений для дітей дошкільного віку. У нього є безсумнівна перевага – швидше за все, саме такий дитсадок розташований поруч з вашим будинком, а також в державному садку є пільги по оплаті його послуг.

Центр розвитку дитини – це, по суті, той же дитячий садок, де дітки гуляють, їдять і сплять, але з тією відмінністю, що в ньому є безліч творчих і розвиваючих програм: фізкультура, малювання, читання, музика … До того ж, в центр розвитку дитини можна віддавати дітей як на весь день, так і на певні заняття.

Дитячий садок компенсуючого виду – це можливість для хлопців з порушенням слуху, зору або опорно-рухового апарату адаптуватися до навколишнього миру і, можливо, навіть позбутися (або максимально скорегувати) від своїх недуг. Заняття з педагогами, психологами, дефектологами, регулярні лікарські обстеження і процедури цьому обов’язково посприяють.

Приватний дитячий садок, як наприклад  відрізняється від державного аналога більш гнучким графіком і, як правило, надає максимально широкий спектр послуг: від розвиваючих занять до можливості цілодобового або 1-2-годинного перебування.

Дитячий садок комбінованого виду унікальний тим, що він призначений для різноманітних малюків: в ньому створені відповідні умови для дітей різних груп здоров’я. Дитячий садок комбінованого виду вчить особливих дітей повноцінно жити, незважаючи на хворобу, а здорові діти на практиці дізнаються, що таке взаємодопомога і доброта.

Дитячий садок з етнокультурним компонентом освіти допомагає дітям дізнатися і полюбити своє коріння і
національні традиції. Практично при будь-який діаспорі є такий дитячий садок з етнокультурним компонентом. Пізнаючи свою культуру, малюк навчиться так само шанобливо ставитися до традицій інших
національностей.

Лекотека (центр ігрової підтримки дитини) – новий спосіб зміцнити здоров’я дитини і скорегувати його поведінку в цікавій для нього ігровій формі. Арт-терапія, психологічні тренінги, рольові ігри, лікувальна фізкультура допоможуть малюкові стати врівноваженим і здоровіше.

Домашній дитячий сад – найзатишніший з можливих садків, адже він знаходиться в квартирі. Невелика група дітей (а значить – максимальну увагу кожному), звична домашня атмосфера і смачна їжа – за
це домашній садок так люблять діти.

Самі групи дитячих садків діляться за віком на:

– ясельні (від 1,5 до 3 років),

– середні (3-5 років),

– старші (5-7 років).

По часу перебування дитини в дитячому садку вони поділяються так:

– група повного дня,

– група короткого дня,

– група продовженого дня,

– група вільного відвідування.

Крім цих критеріїв, дитячі садки розрізняються навчальними програмами і методиками – все залежить від вікової групи, інтересів дітей і виховних цілей. А ще не забудьте поговорити з батьками, діти яких вже давно ходять в обраний вами садок.

В першу чергу, вас повинні цікавити такі моменти, як:

– якість харчування;

– доброзичливості і професіоналізм персоналу;

– відсутність занадто частих застуд і травм у дітей.

Не полінуйтеся і під час екскурсії по дитячому саду попросіть хоча б мигцем поглянути на дитячий майданчик, спальню і ігрову кімнату – приміщення повинні бути світлими, теплими і чистими, а майданчик для прогулянок – добре обгороджений. Поцікавтеся наявністю у дитсадка сайту в інтернеті, а саме
головне – ліцензії на освітню діяльність.

І тоді, зібравши комплексну інформацію, ви зможете прийняти правильне рішення і підберете для малюка справжній садок мрії – зі смачною їжею, добрими виховательками і веселими іграми!

Джерело: 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button