Поради

Як прив’язати волосінь до волосіння

Кожен рибалка з особливою прискіпливістю вибирає собі спінінг і снасті. Але досить часто улов зривається через невміння правильно зав’зв’язати волосіння. Складність полягає в тому, що волосінь дуже слизька, тому більшість вузлів зісковзує.

Існує три основних спосібі, як зв’язати волосінь з волосінню:

  • з’єднання Олбрайта;
  • штоковий вузол;
  • зустрічна вісімка.

Ці вузли найбільш міцні і надійні, тому навіть велика риба не зірветься з вудки.

09-12-14-foto-600x598-4

Спосіб Олбрайта підходить для з’єднання двох волосінь, які сильно відрізняються діаметром. Щоб зав’зв’язати волосінь способом Олбрайта, необхідно товсту нитку скласти у вигляді петлі й потягнути в отвір тонку волосінь. Її слід кілька разів обмотати навколо товстого шнура, не затягуючи. Тепер протягніть кінець тонкої нитки через витки. Повинен вийти вузол з волосінню на двох кінцях. Затягніть обидві волосіння.

09-12-14-foto-600x518-1

Штоковий спосіб зв’язування двох ниток використовується для з’єднання двох шнурів різного діаметра. Він менш громіздкий і тонший від вузла Олбрайта. Для того, щоб зв’язки нитки, з товстого шнура зробіть петлю. Тонку нитку просуньте в петельку, обмотайте навколо неї. А край витягніть через одержаний джгут. Затягніть волосінь.

09-12-14-foto-600x508-2

Зустрічна вісімка – спосіб середній по складності, який досить рідко розв’язується. Таким способом можна з’єднувати шнури однакового діаметру. Для цього складіть нитку удвічі, щоб вийшла петля. Обмотайте одним витком кінець волосіння і протягніть його в петельку. Не стягуйте. Тепер інший відрізок шнура простягніть через всі вигини основної волосіні, а край витягніть. Можна стягнути обидва відрізка. Вийде вузол, який за формою нагадує вісімку.

09-12-14-foto-600x384-3

Існують вузли «кривавий», «рибальський», які застосовують для з’єднання волосіні з волосінню і прив’язування гачків. Завдяки багаторазовій обв’язці і фіксації вдається уникнути втрати улову. Особливо часто це трапляється в процесі лову великої риби.

Навчившись в’язати основні вузли, вдасться запобігти зриву риби. Ці варіанти з’єднання застосовують при з’єднанні вантажів з гаками кранів та в морській справі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button