Різні цікавинки

Як привчити дитину до порядку

Як привчити дитину до порядкуЩоб навчити дитину бути уважним до свого зовнішнього вигляду, власних речей, акуратності в кімнаті, спочатку необхідно пояснити йому, для чого потрібен порядок.

1. Порядок – це дуже зручно. Скажіть малюкові, що якщо він буде зберігати свої малюнки не розкиданими по кімнаті, а в спеціальній папці, він зможе легко і швидко продемонструвати свої творіння бабусі, яка прийшла в гості.

2. Порядок – це необхідність. Хваліть малюка за те, що він акуратно розфарбував картинку, а школяра за гарний почерк. Почувши похвалу, дитина відчує важливість свого старання і буде радувати вас і далі.

3. Порядок – це ще й приємно. Запросіть друзів дитини, а йому скажіть, що гостей потрібно зустрічати порядком і чистою кімнатою. Тоді дитині буде приємно прибирати розкидані речі перед їхнім візитом.

Як же допомогти дитині навести порядок?

1. Разом з дитиною поділіть його кімнату на невеликі зони, і нехай вона прибирає по одній ділянці в день. Так, завдання, яке спочатку здавалося малюкові нездійсненним, розділилося на маленькі і легші. Наприклад, в понеділок дитина розбирає книжкову полицю, у вівторок – свій письмовий стіл, у середу – шафа з одягом і т.д.

2. Спочатку прибирання допоможіть малюкові: підкажіть йому, як правильно розставити книги, куди посадити м’які іграшки, а потім залиште дитину закінчувати справу самостійно.

3. Запропонувати синові чи доньці прикрасити кімнату, як їм хочеться. Тоді з’явиться більше ймовірності, що діти будуть підтримувати порядок в кімнаті, яку вони самі зробили такою гарною.

4. Приберіть зайві предмети. Скупчення м’яких іграшок, ляльок, різних дрібниць створює хаос в будинку. Якщо дитина не хоче розлучатися з усіма своїми іграшками, запропонуйте їй розділити їх на 2 частини, одна з яких буде лежати на балконі або в шафі, і іноді міняйте їх місцями.

5. Використовуйте предмети, що полегшують дитині прибирання: контейнери для дрібних речей, папки для малюнків, перегородки для білизни, зручні плічки для одягу, місткі ящики для іграшок.

6. Привчайте дитину своєчасно прибирати за собою: піднімати те, що вона впустила, закривати відкрите, витирати, якщо щось розлила. Поясніть їй, що так вона заощадить час і сили, коли буде робити щотижневе прибирання в своїй кімнаті. Інакше вам тоді не обійтися без професійного клінінгу, працівників компанії Клінтек, девіз якої: Быстро.Качественно. Клининг Днепропетровск – це високопрофесійне прибирання.

7. Дозвольте дитині почати прибирання з того, що їй більше подобається. Наприклад, спочатку полити квіти, а потім розкладати одяг.

8. Найголовніше – подавайте дитині особистий приклад. Діти, батьки яких щоранку заправляють ліжко, сприймають це, як природну дію і для них теж.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button