Поради

Як проходить операція по видаленню аденоїдів?

Мигдалини, які розташовані в носоглотці захищають верхні дихальні шляхи від поширення інфекцій. Але це тоді, якщо вони здорові. Зовсім інша ситуація спостерігається, коли в глотковому мигдалику розростається лімфоїдна тканина. Таке патологічне явище викликають запальні процеси та потрапляння збудників інфекційних хвороб. В результаті розвивається аденоїдит, а мигдалики набувають гіпертрофічних розмірів. Здебільшого такі проблеми спостерігаються у дитячому віці. Саме дітям 3-10 років найчастіше призначають видалення аденоїдів. Спробуємо дізнатись, які симптоми свідчать про необхідність звертання до лікаря, та як відбувається операційне втручання.

Коли треба видаляти аденоїди

Взагалі подібне збільшення мигдалин є захисною і загалом нормальною реакцією імунної системи організму на зовнішні загрози. Однак існують симптоми, які свідчать, що гіпертрофічне розростання лімфатичних тканин загрожує здоров’ю пацієнта. Тоді лікар призначає обов’язкове видалення мигдалика. Рішення про проведення обстеження, а згодом, можливо, і оперативного втручання приймається, якщо у пацієнта:

 1. Почала постійно боліти голова.
 2. Почастішали випадки кашлю, зокрема із задухою.
 3. Відчуваються регулярний біль у ротовій порожнині, зокрема у горлянці, з віддаванням у шийні м’язи та вуха.
 4. Погіршився апетит.
 5. Погіршився слух.
 6. Дихання здійснюється виключно через ніс, що викликало зміни с рисах обличчя, зробивши їх асиметричними.
 7. Голос став гугнявим.
 8. Знизився імунітет.

Здебільшого аденоїди видаляють у віці від 3 до 10 років. В підлітковому віці відбувається ущільнення лімфоїдної тканини, вона перетворюється на фіброзну та не має змоги зростати. Але поодинокі проведення аденотомії дорослим також фіксуються.

Сучасні методики, які дозволяють позбутися аденоїдів

Треба зазначити, що до певного часу лікарі користувалися єдиним методом аденотомії. Таке хірургічне втручання проводили спеціальним ножем через рот пацієнта. Застосовувалася місцева анестезія. Загалом використання такої методики мало багато недоліків. Варто назвати лише високу травматичність та сильну кровотечу, а також не найкращу точність. Відверто кажучи для пацієнтів, особливо дітей, така операція ставала  справжнім випробуванням та причиною шокового стану. Тому сьогодні найкращі клініки використовують інноваційний метод оперативного лікування — ендоскопічний.

У цьому випадку застосовують спеціальну трубку — ендоскоп. Прилад оснащено відеокамерою, що дозволяє лікарю побачити набагато більше та значно підвищити точність оперативного втручання. Непотрібні тканини відсікають під загальним наркозом. Кровотечу зведено до мінімуму. Взагалі саме такий метод перетворив видалення аденоїдів із справжньої екзекуції на нескладну операцію, що триває трохи більше ніж півгодини.

Аденоїди, на вихід: як все відбувається?

Головні перевага застосування ендоскопічного методу:

 1. Швидкість — операція триває 30-40 хвилин.
 2. Відсутність болю.
 3. Термін реабілітації — трохи більше ніж 24 години.

Ендоскопічний метод видалення аденоїдів передбачає застосування загального наркозу. Аденотомія відбувається наступним чином: спочатку ендоскоп з камерою вводять у носову порожнину пацієнта. Це дає можливість забезпечити повний контроль за ходом операційного втручання. Мигдалики можуть видалятися трьома способами — за допомогою лазерного та плазмового обладнання, а також мікрофрезою. В останньому випадку її розташовують у спеціальній трубці. Таким чином тканини, що вже відсічено, не можуть потрапити в органи дихання пацієнта. Вони відсмоктуються через таку трубку. Ця методика отримала назву шейверної аденотомії. Всі варіанти незалежно від обраного обладнання цілком безпечні та знижують ризик отримання травм до мінімуму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button