Здоров'я

Зелена середземноморська дієта ефективно бореться з вісцеральним жиром

Міжнародна команда вчених розробила поліпшену — “зелену” – середземноморську дієту. У порівнянні з середземноморською дієтою відмінно себе зарекомендувала, її “зелене” поліпшення направлено спеціально на боротьбу з вісцеральним (внутрішнім) жиром. Вчені показали, що така зелена дієта дійсно ефективно прибирає такий жир.

Дотримання зеленої середземноморської дієти значно скорочує вісцеральну жирову тканину. Це тип жиру навколо внутрішніх органів, який набагато небезпечніше, ніж, наприклад, «пивний животик».

Міжнародна команда вчених порівняла зелену середземноморську дієту з традиційною середземноморською та не середземноморською здоровою дієтою у масштабному клінічному дослідженні DIRECT PLUS. Аналіз показав, що зелена середземноморська дієта знижує вісцеральний жир на 14%, середземноморська дієта — на 7%, а не середземноморська здорова дієта — на 4,5%.

Якраз зменшення вісцерального жиру є справжньою метою схуднення, це більш важливий показник, ніж вага людини або окружність його талії. Вісцеральний жир накопичується між органами і виробляє гормони та отрути, пов’язані із захворюваннями серця, діабетом, деменцією та передчасною смертю.

Дослідницька група DIRECT-PLUS представила концепцію зеленої середземноморської дієти. Ця модифікована середземноморська дієта додатково збагачена харчовими поліфенолами і містить менше червоного/обробленого м’яса, ніж традиційна середземноморська дієта. Учасники щодня вживали волоські горіхи (28 грамів), 3-4 склянки зеленого чаю та 100 грамів (у заморожених кубиках) зеленого коктейлю з рясної води. Це найрадикальніша зміна і дуже важлива. Водна зелена ряска багата біодоступним білком, залізом, В12 та іншими вітамінами, мінералами та поліфенолами, вона може замінити споживання м’яса.

“Здоровий спосіб життя – міцна основа будь-якої програми схуднення. За результатами нашого експерименту ми дізналися, що якість їжі не менш важливо, ніж кількість споживаних калорій, і мета сьогодні — зрозуміти механізми дії різних нутрієнтів, наприклад, позитивні, такі як поліфеноли, і негативні, такі як порожні вуглеводи і перероблене червоне м’ясо, як вони впливають на швидкість диференціювання жирових клітин і їх накопичення у внутрішніх органах»,
говорить провідний автор дослідження професор Ірис Шай, з Університету Бен-Гуріона, Ізраїль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button