Здоров'я

Як психіатри вигадують психічні розлади

Як психіатри вигадують психічні розладиВ честь Міжнародного дня психічного здоров’я експерти заговорили про те, що десятки регулярно діагностованих психічних розладів є продуктом вимислу психіатрів. Ці фахівці просто люблять клеїти медичні ярлики на людські страждання.

Ще в 1850 році шановний лікар з Нового Орлеана доктор Семюель Картрайт написав в авторитетному медичному журналі New Orleans Medical and Surgical Journal про психічну хворобу під назвою драпетоманія. Хворобою він пояснив схильність рабів до втечі. Новий Орлеан тоді був одним із центрів рабовласницького Півдня, і місцевих господарів плантацій сильно розчулювали не надто задоволені своїм становищем чорношкірі раби. Доктор Картртайт розгледів у них “нав’язливу схильність до свободи”, яку вважав за хворобу.

[ads2] Звичайно, драпетоманія ніколи не потрапляла до списку психічних хвороб Американської психіатричної асоціації, але зате там тривалий час перебувала гомосексуальність (“соціопатичний розлад особистості”, геїв пропонувалося лікувати електрошоком), жіноча істерія (перепад настрою, викликаний міфічним блуканням матки по організму), а також безліч інших неіснуючих нині психічних розладів. Деякі експерти не сумніваються, що й існуючі хвороби через деякий час випадуть з офіційного списку.

Читайте також: 

Завдяки цьому списку, мільйони людей сьогодні міцно підсаджені на потужні антидепресанти для лікування “хімічного дисбалансу”, якого, як вважають критики, не існує в природі. А кількість випадків психічних розладів у дітей (аутизм, біполярні розлади, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю і т.д.) зростає просто в геометричній прогресії.

Досить сказати, що за 10 років кількість американських дітей, у яких діагностували біполярний розлад, виросло в 40 (!) разів. Тільки в 2007 році півмільйона дітей (20 тисяч молодше 6 років) отримували за рецептами ліки, які ще десятиліття тому вважалися припустимими тільки в самих запущених випадках розладу психіки. Побічні ефекти цих препаратів – ожиріння, діабет і суїцидальні нахили.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button