Головна / Здоров'я / Риба небезпечна через вміст ртуті

Риба небезпечна через вміст ртуті

Неправильне маркування етикеток риби може призвести до того, що люди будуть вживати більшу кількість небезпечної ртуті, до такого висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One.

foto_cikavosti_26.08.2014-08

Відомо, що вживання риби дуже корисно, при цьому велика частина виловлених риб містить ртуть, яка, в свою чергу, є нейротоксином, що руйнує розвиваюючу нервову систему. Навіть невелика кількість риби робить сильний вплив на рівень ртуті в крові людини. Доведено, що ртуть викликає у людей серйозні захворювання, в тому числі пошкодження мозку, втрату пам’яті, тремор, мимовільний викидень, а також вади розвитку у плода. Отруєння ртуттю, що настало внаслідок споживання риби, також викликає втому і втрату пам’яті.

У своїй роботі команда вчених з Гавайського університету вивчала бренди чилійського сібаса, які мали сертифікати організації MSC, і ті, що сертифікатів не мали, в десяти штатах США. Експерти з’ясували, що сертифікований сібас містив інформацію про те, що був виловлений в Південному океані поряд з Південної Джорджією, у зв’язку з чим, містить меншу кількість ртуті. У той же час, при порівнянні сертифікованих і несертифікованих продуктів було виявлено, що вони містять приблизно однакову кількість ртуті.

Читайте також: Риба — джерело довголіття

Автори наполягають на тому, що на етикетках риби повинна бути інформація про місця її видобутку, щоб споживачі були обізнані про вміст в ній ртуті. Отримані дані свідчать, що чилійський сібас, виловлений на високих широтах в Південному океані, має менший вміст ртуті в порівнянні з сібасом, виловленим на низьких широтах. Вміст ртуті в різних видах риб досить широко варіюється, однак, відзначена тенденція до її більшої концентрації у великих довгоіснуючих видах хижих риб.

Вчені не рекомендують вагітним жінкам і годуючим матерям, тим, хто готується до зачаття, і маленьким дітям вживати акул, рибу-меч, скумбрію і кафельника. Ртуть — це не єдиний небезпечний елемент у рибі. Люди, які їдять рибу, також отримують поліхлоровані дифеніли. Великі риби їдять маленьких риб, тому в тілах великих риб концентрація поліхлорованих дифенілів стає вищою. У людей, які отримують при споживанні риби поліхлоровані дифеніли, спостерігається порушення роботи головного мозку, розлади репродуктивної функції, у них підвищений ризик раку.