Здоров'я

Риба небезпечна через вміст ртуті

Неправильне маркування етикеток риби може призвести до того, що люди будуть вживати більшу кількість небезпечної ртуті, до такого висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One.

foto_cikavosti_26.08.2014-08

Відомо, що вживання риби дуже корисно, при цьому велика частина виловлених риб містить ртуть, яка, в свою чергу, є нейротоксином, що руйнує розвиваюючу нервову систему. Навіть невелика кількість риби робить сильний вплив на рівень ртуті в крові людини. Доведено, що ртуть викликає у людей серйозні захворювання, в тому числі пошкодження мозку, втрату пам’яті, тремор, мимовільний викидень, а також вади розвитку у плода. Отруєння ртуттю, що настало внаслідок споживання риби, також викликає втому і втрату пам’яті.

У своїй роботі команда вчених з Гавайського університету вивчала бренди чилійського сібаса, які мали сертифікати організації MSC, і ті, що сертифікатів не мали, в десяти штатах США. Експерти з’ясували, що сертифікований сібас містив інформацію про те, що був виловлений в Південному океані поряд з Південної Джорджією, у зв’язку з чим, містить меншу кількість ртуті. У той же час, при порівнянні сертифікованих і несертифікованих продуктів було виявлено, що вони містять приблизно однакову кількість ртуті.

Читайте також: Риба — джерело довголіття

Автори наполягають на тому, що на етикетках риби повинна бути інформація про місця її видобутку, щоб споживачі були обізнані про вміст в ній ртуті. Отримані дані свідчать, що чилійський сібас, виловлений на високих широтах в Південному океані, має менший вміст ртуті в порівнянні з сібасом, виловленим на низьких широтах. Вміст ртуті в різних видах риб досить широко варіюється, однак, відзначена тенденція до її більшої концентрації у великих довгоіснуючих видах хижих риб.

Вчені не рекомендують вагітним жінкам і годуючим матерям, тим, хто готується до зачаття, і маленьким дітям вживати акул, рибу-меч, скумбрію і кафельника. Ртуть – це не єдиний небезпечний елемент у рибі. Люди, які їдять рибу, також отримують поліхлоровані дифеніли. Великі риби їдять маленьких риб, тому в тілах великих риб концентрація поліхлорованих дифенілів стає вищою. У людей, які отримують при споживанні риби поліхлоровані дифеніли, спостерігається порушення роботи головного мозку, розлади репродуктивної функції, у них підвищений ризик раку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button