Наука

З’явилася нова терапія проти раку: маленькі нагріті сфери знищують ракові клітини

Вчені з Британії створили магнітне «насіння», яке нагрівається в організмі і вбиває ракові клітини.

Автори нової роботи створили свій спосіб боротьби із раковими клітинами. Для нього потрібен магнітно-резонансний томограф (МРТ) — він впливає на металеві сфери діаметром 2 мм і переміщає їх у пухлини. Далі, під впливом магнетизму сфери одержують тепло і за допомогою нього знищують ракові клітини.

Графічний малюнок нового підходу

“Використання МРТ-сканера для проведення терапії дозволяє візуалізувати «насіння» та пухлину протягом усієї процедури, гарантуючи, що лікування проводиться з точністю та без необхідності проведення відкритої операції. Це може бути корисно для пацієнтів, оскільки скорочує час відновлення та зводить до мінімуму ймовірність побічних ефектів”, – говорить Ребекка Бейкер, провідний автор Центру передової біомедичної візуалізації Університетського коледжу Лондона

Автори назвали новий підхід до знищення ракових клітин – “мінімально інвазивна абляція під візуальним контролем” (MINIMA).

Підхід протестували на мишах. Також вчені занурювали сталеві кульки для знищення пухлин у мозок свині.

За словами вчених, їх новий підхід може допомогти у боротьбі з важкодоступними пухлинами головного мозку та простати у людини. Точність “попадання” металевих сфер – до 0,3 мм.

Тепер дослідники планують змінити структуру феромагнітної кульки, щоб він став працювати як невеликий ніж, ріжучий тканини. Це дозволить хірургам проводити процедури за допомогою дистанційного керування, а також може призвести до переосмислення класичної неінвазивної хірургії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button