Земля

Європейські оси в Австралії «кошмарят» собак дінго

Харчуючись падаллю, європейські оси, що заселили Австралію, відгризають голови м’ясних мух і нападають на диких собак дінго, відганяючи їх від «своїх» трупів тварин. Австралійські біологи з’ясували це в ході недавнього дослідження, про який вони розповіли у виданні The Conversation.

Emma Spencer
«Забудьте про «шершнів-убивць», європейські оси в Австралії декатирують мух і «кошмарять» дінго», — закликають вчені.
Європейські оси потрапили в Австралію на кораблях ще в 1970-х роках і з того часу поширилися по всій території континенту, перетворившись на одного з найнебезпечніших шкідників.

В Австралії не знайшлося природних ворогів, і при цьому вони змогли забезпечити себе харчуванням краще, ніж місцеві конкуренти, такі, як, наприклад, паперова оса. З-за теплого клімату частина осиних маток не впадає в зимову сплячку, в результаті чого з’являються «супервулики», що налічують до 100 тисяч особин.

Трупи тварин, які в Австралії щорічно гинуть з різних причин у великих кількостях, стали для ос доступним джерелом білка. Вони збираються навколо них у великих кількостях і безжально відганяють конкурентів — в першу чергу, м’ясних мух, багато з яких при цьому позбавляються голови або отримують інші каліцтва.

Оси нападають і на більших тварин. Під час спостережень у Національному парку Костюшка, біологи змогли зняти на відео неодноразові спроби собак дінго наблизитися до трупів, що поїдали оси. Майже всі ці спроби закінчилися безрезультатно — ужалені комахами дінго змушені були ретируватися.

Вчені стверджують, що така поведінка ос створює серйозні проблеми. По-перше, знищення мух, які є одними з основних запилювачів, явно не йде на користь рослинам. По-друге, оси не дають мухам і дінго виконати їх «санітарну» роботу, і багато трупів так і залишаються розкладатися. Нарешті, частина трупів з’являється в результаті процесу вибракування худоби, і біологи кажуть, що якщо все так піде і далі, то вибракування, схоже, доведеться робити тільки взимку, коли вони перебувають у сплячці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button