Авто

Виявилося, що салон автомобіля містить більше бактерій, ніж сидіння унітазу.

Брудний черевики, обгортки від перекусів, пил і інше сміття в салоні автомобіля перетворюють його на розсадник бактерій. Як показали дослідження, ваша машина може бути «бруднішою» за сидіння унітазу.

Image by akiragiulia from Pixabay

Дослідники з Астонського університету, Великобританія, взяли зразки з салонів автомобілів з «різною історією володіння», щоб встановити рівні бактеріального забруднення.

Як виявилося, в багажнику автомобіля було найбільше бактерій, за ними слідували сидіння водія, ручка перемикання передач і заднє сидіння. Однак важливо відзначити, що у всіх шести точках взяття зразків, було більше бактерій, ніж на брудних сидіннях унітазу!

Зокрема, дослідження показало, що в багажнику автомобіля міститься значно більше бактерій, у тому числі там була кишкова паличка, яка завжди присутня на стільці унітазу. Крім цього, вчені зафіксували бактерії Pseudomonas, які важко піддаються лікуванню антибіотиками, і золотистий стафілокок, який пов’язаний з багатьма захворюваннями.

Також була виявлена ??кореляція між віком автомобіля та рівнем бактерій, які можуть бути виявлені в ньому. Старі автомобілі, відібрані для дослідження, демонстрували більш високе бактеріальне навантаження.

Отримані результати повинні «викликати явну заклопотаність» у всіх, хто складає продукти, особливо фрукти та овочі, в багажник після походу по магазинах або насолоджується їжею в машині. Також результати показують, що автомобілістам слід частіше чистити салон автомобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button