Поради

Як розробляють дизайн дитячої кімнати?

Дитяча кімната — це простір, який має бути безпечним, але при цьому вона повинна стати полігоном для розвитку творчих здібностей і захоплень дитини. Тому так складно створити її проєкт, і для того, щоб розробити дизайн дитячої кімнати, краще запросити професіонала. Фахівець зможе врахувати всі вимоги до безпеки, але при цьому створити яскравий простір, стимулюючий креативність.

Колірна палітра для дитячої кімнати

Перш за все, потрібно вибрати колірну палітру. Це дуже важливо, оскільки правильно підібраний колір може не тільки візуально збільшувати простір, але і впливати на настрій мешканця кімнати.

Занадто багато кольорів використовувати не можна — максимум три, в крайньому разі — можна підібрати ще четвертий відтінок, але тільки для акцентів. Один колір буде основним, його використовують для оздоблення стін і меблів. Ідеальним варіантом стануть відтінки бежевого і білого. У кімнаті для хлопчика їх можуть доповнити поєднання синього і червоного кольорів, а також зеленого і оранжевого. У кімнаті для дівчаток доречні такі поєднання:

• кораловий і бежевий,
• м’ятний і персиковий,
• світло-ліловий і бірюзовий,
• бірюзовий, білий і шоколадний — як акцент.

Зрозуміло, потрібно враховувати і особисті переваги мешканця кімнати. Дівчата частіше вибирають пастельну гаму, але можуть захотіти і більш яскравий варіант.

Як вибрати меблі для дитячої

Перш, ніж відправитися за меблями, потрібно розібратися з вимогами до неї. Знаючи, що необхідно купити, можна вибрати відповідні моделі на сайті kupamebel.com, де представлені варіанти як для малюків, так і для школярів, в тому числі для підлітків.

При виборі меблів враховують такі моменти:

1) Ліжко купують з певним запасом по довжині, інакше через рік доведеться ці меблі міняти. Балдахін купувати необов’язково, тим більше, що у дитини може бути алергія на домашній пил. Але, якщо вже хочеться вибрати цей предмет, то нехай він буде виготовлений з натуральних матеріалів.
2) У дитячій кімнаті потрібна не тільки шафа, але і зручна тумба. Для дітей старшого віку можна навіть замовляти додатково тумбу на коліщатках, щоб вона не була конструктивно прив’язана до інших елементів. Якщо шафи і комоди потрібні для зберігання одягу, то в тумбі можна тримати іграшки, матеріали для творчості, безліч інших важливих речей.
3) Платтяну шафу для школярів вибирають з дзеркальними дверцятами. Для малюків краще вибирати зі звичайним непрозорим полотном — з міркувань безпеки. Якщо речей багато, можна замовити шафу під стелю.
4) Яскраві м’які пуфи дозволяють зробити дитячу кімнату максимально затишною і комфортною. Вони підійдуть і для хлопчиків, і для дівчаток.

Якщо площа дозволяє, то до стандартного комплекту меблів можна додати шведську стінку — заодно це буде стимулювати заняття спортом.

Особливості освітлення

Кімната повинна бути добре освітлена. Крім центрального стельового світла, повинна бути настільна лампа на столі, щоб робити уроки або малювати. Біля ліжка повинен бути нічник. Світильники для дитячої кімнати часто стають предметами декору. Особливо це стосується світильника на робочому столі — вибрати його може сам господар дитячої. Важливо, щоб вони були зроблені з безпечних небитких матеріалів. За кольором світильник повинен гармоніювати з меблями і обробкою стін.

Розставити акценти дозволяють і інші предмети декору. Наприклад, килим з яскравим малюнком, виконаний в тій же відтінку гамі, що і світильник.

Кнопка «Наверх»