Здоров'я

Розроблена дієта для хворих коронавірусом

Дослідниками з лікарні Тонгрен в Пекіні була розроблена спеціальна дієта для хворих коронавірусом. Це стало можливим завдяки аналізу наявних у них даних щодо того, вживання яких продуктів і напоїв полегшує стан пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Food photo created by teksomolika – www.freepik.com

Як з’ясували дослідники, проникаючи в клітини, збудник захворювання порушує роботу ACE2 – білка, який присутній в тканинах легенів, серця, нирок, мозку і необхідний для життєдіяльності. При цьому експерименти з тваринами показують, що підвищення концентрації даного білка здатне зменшити тяжкість гострого респіраторного дистрес-синдрому, що супроводжує COVID-19.

На думку вчених, підвищити концентрацію АСЕ2 може ресвератрол, який надає антиоксидантну дію. Раніше дослідження підтверджували його протизапальні, противоатеросклеротичні і протипухлинні ефекти.

Зокрема, ресвератрол скорочує кількість цитокінів, пригнічуючи гіперактивність імунної системи, що викликає гострий респіраторний дистрес-синдром при коронавірусній інфекції і нерідко призводить до смерті.

Ресвератрол міститься в червоному вині, винограді, брусниці та інших ягодах з темною шкіркою, а також в арахісі. Передбачається, що включення цих продуктів в раціон здатне підвищити концентрацію антиоксиданту і полегшити перебіг хвороби.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button