Головна / Ґаджети / Як смартфон змушує вас набирати зайву вагу і що з цим робити

Як смартфон змушує вас набирати зайву вагу і що з цим робити

Смартфони поза всяких сумнівів дуже корисні пристрої, які мають масу функцій, що спрощують безліч повсякденних завдань. При цьому не можна заперечувати той факт, що все добре в міру і якщо буквально ні на секунду не розлучатися з улюбленим гаджетом, можна отримати більше шкоди, ніж користі. І ми зараз говоримо не про можливий вплив екрану смартфона на орган зору або навіть дуже спірний вплив випромінювання модему на внутрішні органи. Ваш смартфон цілком може бути причиною зайвої ваги. Але як?

Насправді, все досить просто. Річ у тім, що смартфони викликають розсіювання уваги, відволікання людини від чого-небудь і концентрацію на те, що відбувається на екрані. Причому, вид споживаної інформації абсолютно не важливий, будь то новини, серіали, подкаст або відео з котиками. І в цьому немає нічого поганого, однак багато людей використовують смартфон в той момент, коли вони споживають їжу.

Дослідження, опубліковане в журналі Physiology and Behavior, показало, що люди, які їли під час використання свого смартфона, споживали куди більше калорій, ніж ті, хто цього не робив. В середньому «розрив» склав до 535 калорій, а це приблизно стільки ж, скільки міститься в одному бургері з двома м’ясними котлетами-гриль з відомого закладу швидкого харчування. А якщо взяти до уваги той факт, що середньостатистичній людині потрібно близько 2500 кілокалорій на день, то такий «бонус» запросто може призводити до надлишку.

Варто сказати, схожі дослідження проводилися і щодо телевізорів, ПК та ігрових систем і у всіх випадках розсіювання уваги має зв’язок зі збільшенням кількості споживаних калорій.

Що ми можемо зробити?

Тут все теж досить просто і нашого «ворога» запросто можна перетворити в соратника. Вже сьогодні у більшості смарт-пристроїв є безліч додатків для відстеження активності та харчування. Є програми, які потребують додаткового обладнання (на зразок браслетів або смарт-годин), але є й такі, для яких буде достатньо тільки одного смартфона. Давайте розглянемо деякі з них, але відразу обмовимося: Apple Health ми до уваги не беремо, як найочевидніший варіант. Він має масу достоїнств, але обмежений лише однією платформою.

Samsung Health

Цей додаток відстежує вашу активність, харчування, рівень стресу, частоту серцевих скорочень і сон. При цьому ведеться щоденник з вашими успіхами (або невдачами) для спостереження за прогресом. Ви можете встановлювати цілі, синхронізувати портативні пристрої, смарт-пристрій і інші програми, пов’язані зі здоров’ям.
Хоч за розробкою і варто Samsung, додаток доступний як в Google Play Store, так і в App Store.

MyFitnessPal

Платформа пропонує цілу купу додатків і сервісів для відстеження показників здоров’я. Додаток і веб-сайт допомагають відстежувати вашу дієту і вправи, щоб визначити ваш особистий оптимальний рівень споживання калорій для досягнення цілей, які ви встановили. Додаток, як і реєстрація, безкоштовні. Ви отримаєте доступ до всіх основних функцій. Однак є і платна преміум-підписка, що пропонує майстер-класи та додаткові фічі.

Крім цього на платформі існує маса трекерів для відстеження активності на зразок Fitbit або Garmin Connect для бігу, програми для плавання, крокомір і навіть програми навчальній їзді на велосипеді.

В магазині додатків ви знайдете не мало програм зі схожими і навіть ще більш цікавими функціями. У кінцевому підсумку вибір залишається за вами: весь вільний час «залипати» в телефон або хоча б півгодини-годину в день приділити своєму здоров’ю. Але ми б порадили останнім.