Ґаджети

Акумулятори стали серйозною небезпекою для сміттєвих підприємств (відео)

Літій-іонні батареї призвели до пожеж на сміттєвих заводах

Щорічно через утилізовані акумулятори, які самостійно займаються, перебуваючи в купах відходів, згорає дотла один сміттєпереробний завод.

Arny Mogensen / Unsplash

У грудні 2016 року у Техасі (США) згорів великий сміттєвий завод. Вогонь спалахнув швидко, плавив пластикові пляшки, пожираючи картонні коробки й спалюючи викинутий папір. Пожежна система так і не змогла загасити полум’я, а все, що могли зробити пожежники, — це не дати пожежі, яка палахкотіла 12 годин, поширитися за межі будівлі.

Причиною пожежі став один з викинутих і вчасно не виявлених літій-іонних акумуляторів, на зразок того, який встановлений у вашому мобільному телефоні або ноутбуці.

Як заявив експерт в області безпеки батарей Рональд Батлер, акумулятори слід не викидати, а переробляти належним чином. У разі пошкодження, перегріву або короткого замикання в акумуляторі відбувається тепловий викид, який робить батарею все гарячіше і гарячіше, поки та не почне диміти, а потім горіти. Інші види батарей, наприклад лужні, можуть забруднювати перероблювані матеріали.

Пожежі не стали новою загрозою для індустрії перероблювання, говорить віце-президент зі стратегічного партнерства у Fire Rover Райан Фогельман. Його компанія виробляє протипожежні системи для промислових об’єктів. Що змінилося останнім часом, так це частота спалахів.

Кількість пожеж на об’єктах утилізації відходів в Сполучених Штатах і Канаді збільшилася на 26% в період з 2016 по 2019 рік (272 зареєстрованих випадків пожеж до 343-х). Про пожежі, як правило, не повідомляється, якщо заводи не отримують збитки. Фактично ж, за оцінками експерта, в 2019 році відбулося близько 1800 сміттєвих пожеж на об’єктах.

«В національному масштабі ми втрачаємо близько одного об’єкта на місяць, згорілого в результаті пожежі через батарею», — каже президент компанії Dem-Con Companies з Міннесоти Білл Кіган. І все це від небажання людей здавати акумулятори в переробку.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»