Поради

Як стати відмінником?

Відмінником може стати абсолютно кожен школяр, хоч в 4 класі, хоч у 11-му. Для цього йому буде потрібно засвоювати весь матеріал, що дають викладачі і не бути ледарем. Однак, крім цих базових принципів, існують і інші методи, які мало хто знає. У цій статті ми розкриємо всі таємниці успішного навчання в середній школі.

16-12-14-foto-600x421-1

22 секрету, які допоможуть стати відмінником (відмінницею) в школі

 1. Дружити з викладачами. Перший, але дуже важливий секрет. Хороші відносини з вчителями, дадуть можливість не отримувати погані оцінки, коли у викладача поганий настрій. Крім того, багато вчителів можуть занижувати оцінки учням, які дратують їх. У спірних ситуаціях (яку оцінку ставити 8 або 12), така дружба теж допоможе. Однак не варто думати, що тепер у цього викладача будуть тільки гарні оцінки, і вже тим більше їх не потрібно випрошувати.
 2. Завжди робіть домашні завдання. Пам’ятайте, починати слід з малого. Виконані д / з виключать отримання поганих оцінок, а також поліпшать знання. Відносіться до них відповідально, не думайте, що це просто вчителі не хочуть, щоб ви відпочивали. Саме «домашки» допоможуть засвоїти предмет. Виконуйте завдання не для вчителя, ці знання допоможуть не тільки на наступному уроці, а й на контрольних.
 3. Будьте активним учасником навчального процесу. Ви ніколи не засвойте шкільний курс, якщо не будете вникати в нього. Простіше це зробити на самому уроці, а вдома лише повторити пройдене для закріплення. Активно показуйте інтерес до навчання і спраги знань. Що також буде приємно викладачеві, який зрозуміє, що він не даремно працює вчителем і є діти у класі, яким потрібні хороші знання та оцінки.
 4. Ходіть на додаткові уроки. Ще одна особливість відмінника в тому, що він прагне поглиблювати і вдосконалювати свої знання в кожному предметі. Додаткові уроки якраз це дають. Найчастіше вони проходять в неформальній обстановці і з меншим числом учнів, що дає можливість викладачеві попрацювати з кожним окремо, пояснивши незрозуміле.
 5. Будьте всебічно розвиненим. Як правило, відмінники мають не тільки ідеальні знання з предметів, але в інших областях вони добре розбираються. Наприклад, у спорті, автомобілях, прикладному мистецтві, музиці і т. п. Прагніть бути допитливим і вбирати знання, як губка. Додаткові навички ніколи не завадять, навіть у школі.
 6. Приймайте активну участь у житті школи. Отримати деякі поблажки від вчителів можна в тому випадку, якщо учень бере активну участь у різних заходах – концертах, олімпіадах, спортивних турнірах. До активістів, завжди особливе ставлення, адже вони представляють обличчя школи. Тому іноді прогалини в знаннях можна скосити на зайнятість на благо улюбленого навчального закладу.
 7. Будьте позитивною людиною. Нікому не подобаються люди з поганим настроєм, запам’ятайте це. Випромінюючи позитив, ви залучаєте до себе людей. Викладач стає менш прискіпливим, якщо ви, припустимо, відповідаєте біля дошки. Адже він теж людина, і він не хоче псувати дитині настрій, тому із задоволенням, десь підкаже, про щось натякне. Особливо це приємно вчителю, коли у нього самого погано на душі.
 8. Вчіться бути пунктуальним. Покажіть себе як людину, яка завжди приходить вчасно і не має звички спізнюватися. Напевно, самі могли помітити – запізнення доля двієчників, яким немає діла до школи, тому відсутність пунктуальності буде уособлювати з людиною, якій на всіх у класі наплювати, особливо на викладача. А мати у ворогах таку людину – не варто.
 9. Будьте відповідальним. Стати людиною, на яку завжди можна покластися. Дали домашнє завдання – обов’язково зробіть його. Попросили принести на наступний урок додаткову книгу – принесіть. Таким учням викладачі довіряють і поважають. Також відповідальність допоможе в досягненні особистих цілей, так як вже не зможете вчинити інакше.
 10. Працюйте над своєю мовою. Красива і поставлена мова важлива практично в будь-якому предметі: літературі, мові, географії, історії, навіть в математиці, потрібно пояснити, чому завдання вирішили саме цим методом, а не іншим. Мало знати, треба ще й викласти свої знання. Вміння вибудовувати пропозиції правильно допоможе і в написанні творів. А іноді це допомагає відповісти на питання навіть не знаючи правильної відповіді. Адже перше правило в школі: задали питання – відповідай! Навіть якщо не знаєш відповіді, тільки спілкування допоможе викладачеві підказати і навести вас на правильну думку.
 11. Розвивайте уважність. Багато помилок, які допускають учні пов’язані саме з неуважністю. Особливо це стосується відмінників і відмінниць, які неуважно прочитали умову задачі, неуважно слухали викладача, неуважно перевіряли написаний текст.
 12. Не бійтеся задавати питання. Багато хто думає, що задаючи питання, виглядаєш дурником. Навпаки, ті, хто мовчить, але не розуміють – виглядають безглуздо. Не дивіться на інших. Думайте про себе в першу чергу, особливо якщо розповідають про те, як виконувати домашнє завдання. Крім того, вчителі люблять питання, це показує інтерес до предмета і бажання отримати знання.
 13. Дружіть з однокласниками. Всім відомо, що відмінників і відмінниць недолюблюють через заздрість до гарних оцінок. Однак намагайтеся цього не допустити. Нехай ваші відносини будуть як мінімум неворожими, так як заздрісники можуть спеціально нашкодити вашими оцінками, шляхом доносу або підстави. Також може бути фізична розправа, що теж далеко не найкращий варіант.
 14. Слідкуйте за здоров’ям. Пам’ятайте, що якщо будете себе погано почувати, то і вчитися нормально не зможете, тому звертайте увагу на своє самопочуття і не бійтеся ходити до лікаря. Будь-яке захворювання простіше попередити, ніж лікувати. Щоб здоров’я не підводило – займайтеся спортом і правильно харчуйтеся.
 15. Поставте собі глобальну мету. Мотивуйте себе добре вчитися. Для цього поставте велику мету: наприклад, закінчити школу із золотою медаллю або поступити на бюджет в університет і т. п. Мета повинна підштовхувати на навчання і не давати опускати руки, коли вчитися, взагалі, немає бажання.
 16. Досягайте міні-цілей. Глобальна мета час від часу втрачає свої мотиваційні властивості, і тут нас рятують міні-цілі, які дуже важливо досягати і отримувати задоволення від перемоги над собою. Прикладами таких цілей є: не однієї четвірки з контрольним, 5 прочитаних книг за місяць, перемога в шкільній олімпіаді і тому подібне.
 17. Не зазнавайтеся. Великою небезпекою для відмінників є «зоряна хвороба». Відчуваючи себе всезнайкою можна розслабитися і перестати вчити уроки, а це може призвести до поганих оцінок. Пам’ятайте, що стати відмінником дуже складно, а скотитися до трієчника дуже просто. Крім того, почнуться проблеми з однокласниками (втратите друзів і хороші відносини).
 18. Працюйте над своїми слабкими сторонами. У кожного школяра знайдуться предмети, які даються йому складно, тому їх завжди потрібно підтягувати і глибше вивчати. Намагайтеся не тільки заучувати правила, а й розуміти суть, так як деякі завдання вимагають незаученних правил, а й логічного мислення.
 19. Вимагайте від себе більшого. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, навіть якщо знаєте добре предмет, не лінуйтеся повторити його: переглянути домашнє завдання, прочитаний параграф. Є вільний час і весь пройдений матеріал зрозумілий – прочитайте наступні глави підручника, спробуйте вирішити завдання з нього. До уроку готуйтеся не тільки за підручником, а й додатковим книгам з бібліотеки.
 20. Дотримуйтеся режиму дня. Щоб максимально уважно слухати викладача і вникати в урок, потрібно бути виспаним і відпочившим. Хороший сон вночі, дасть заряд бадьорості не тільки на шкільні уроки, а й на виконання домашнього завдання. Лягати спати треба не пізніше 23:00. Не забувайте снідати і обідати, їжа також додасть сил на уроки.
 21. Плануйте свій час. Складайте план на кожен день: які домашні завдання виконати, куди сходити, що почитати. Обов’язково включайте в свій план прогулянки на свіжому повітрі і фізичні навантаження, так як без цього продуктивність від роботи буде мінімальна. Такі плани допоможуть нічого не забувати і отримувати задоволення від будніх і вихідних днів.
 22. Вірте в себе. І останній секрет. Якщо ви не будете впевнені в тому, що станете відмінником (або відмінницею), то у вас і справді нічого не вийде. Потрібно вірити в свої сили і ніколи не здаватися. У вашому житті не може бути завжди все гладко і ідеально, будуть помилки і негаразди, які можуть змусити здатися і опустити руки. Не робіть цього! Ви станете найкращим учнем у класі, повірте!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button