Технології

Американські підствольні гранатомети стають в два рази смертельнішими

Американські війська в Афганістані протягом довгого часу висловлювали невдоволення своїми підстовбурними гранатометами М320 через їх істотного недоліку – вони максимально ефективні тільки якщо ворог знаходиться в зоні прямого попадання. Якщо ж противник зайняв позиції за низькими цегляними стінами, то він з легкістю уникне втрат від 40-мм снаряда.

15-12-14-foto-600x330-2

Але не цього разу

Команда розробників з Американського військового дослідницького центру в Picatinny Arsenal, Нью-Джерсі, створила нові 40-мм заряди, які здатні вирішити цю проблему, при цьому вони сумісні з вже наявними на озброєнні підстовбурними гранатометами. Названі Small Arms Grenade Munitions (SAGM), ці заряди вдвічі ефективніші (читай: смертельніші) від стандартних. Завдяки новому дистанційному детонатору, ці гранати вибухають у повітрі, обрушуючи на ворога в укритті град шрапнелі.

Читайте також: Новий гранатомет французької армії не залишає сучасній бронетехніці жодного шансу

Робота над зарядами SAGM почалася в 2012 році як додаток до вже існуючого гранатомета XM25, в якому використовуються заряди з дистанційним детонатором і лазерний далекомір для обчислення відстані до цілі. На відміну від XM25, який передбачає пряму видимість до мети, SAGM дозволяє вести вогонь по силам противника, що сховалися за барикадами.

[ads2] Заряди SAGM не потребують програмування – після пострілу дистанційний детонатор сам визначить, коли заряд перелетів через ворожі укріплення і негайно детонує.

15-12-14-foto-600x379-1

Звичайно, перш ніж SAGM можна буде відправити на поле бою, буде потрібно усунути ще деякі конструктивні недоліки. Можна припустити, що нові заряди далекі від досконалості, і, очевидно, будуть малоефективні при використанні в будівлях, а також в умовах ближнього бою. Також, згідно звітам, військові вже встигли розкритикувати п’ятизарядний гранатомет XM25 за його значну вагу і недоцільність заміни ним автомата M4A1.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button