Різне

Як утеплити підлогу в ванній

Для обробки підлог у ванних кімнатах в сучасних умовах застосовуються різні види керамічної плитки. Цілком природно, що при такому підлоговому покритті неможливо створити комфортних умов, оскільки підлога завжди залишається холодною.

Дана стаття може виявитися корисною для тих, хто хоче утеплити підлогу в ванній, не залучаючи для цього сторонніх робітників.

Способи, матеріали та інструменти

Найпоширенішими серед відомих способів утеплення підлоги у ванній є наступні:

  • застосування водяного обігріву;
  • використання спеціальних електричних обігрівачів;
  • ізоляція підлоги із застосуванням звичайних утеплювачів (скловолокна, пінополістиролу, мінеральної вати, базальтового волокна).

У нашій статті буде розглянуто варіант використання електричного обігріву (так званої «теплої підлоги»), облаштування якої не вимагає від виконавця будь-яких спеціальних навичок.

Для реалізації цього варіанту обігріву вам необхідно буде підготувати наступний інструмент:

  • перфоратор;
  • міксер для приготування стяжки;
  • прилад для електричних вимірювань (тестер).

Що стосується матеріалів, то крім елементів утеплювального контуру вам доведеться купити спеціальну ґрунтовку й сухі компоненти для підготовки цементної стяжки.

14-01-15-foto-600x400-1

Розрахунок потреби в матеріалах

Кількість матеріалу, необхідного для облаштування «теплої підлоги» у ванній, повинно розраховуватися виходячи з розмірів поверхні, що буде обігріватися. При цьому обігріву підлягає зазвичай не вся підлога, а тільки її частина, оскільки безглуздо обігрівати простір під раковиною, ванною та стаціонарними побутовими приладами.

Виходячи з отриманих при розрахунку даних, ви зможете визначитися з потужністю системи обігріву, необхідної для вирішення поставленого завдання. Відомо, що більшість систем обігріву, що випускаються вітчизняною промисловістю, розраховані на потужність 180 Вт / кв. метр. Так що для визначення сумарної потужності, споживаної пристроєм площа поверхні, що обігрівається необхідно помножити на зазначену цифру.

З цими даними ви можете вирушати в магазин і звертатися до консультанта, який підбере для вас підходящий кабель, а також входять до комплект терморегулятор і датчик температури. Ці прилади дозволяють підтримувати необхідну температуру обігріву за рахунок автоматичного управління режимом роботи системи.

Підготовка підлоги до укладання кабелю

На стадії підготовчих робіт, що передують укладанню «теплої підлоги», необхідно виконати наступні операції:

Спочатку поверхню підлоги звільняється від керамічної плитки; причому операція ця здійснюється за допомогою перфоратора, оснащеного насадкою типу «зубило» («лопатка»).

Після того як вся плитка буде сколота, простір, що утворився, необхідно буде відчистити від бруду і пилу.

Відразу слідом за цим поверхня обробляється спеціальною зміцнюючою ґрунтовкую, що підвищує її зчеплення з шаром стяжки, яка наноситься поверх нагрівальної системи.

Потім основа підлоги вирівнюється за допомогою цементної стяжки, а після її висихання закривається шаром гідроізоляційного матеріалу. З метою зниження потенційних теплових втрат поверх гідроізоляції укладається шар утеплювача завтовшки близько 2 см.

Як утеплювач допускається використовувати формовані плити з пінопласту або пеноплекса.

Будівельне сміття, що залишилося після демонтажу, варто довірити фірмі, яка відповідає за http://kaliningrad.1-top.ru/ і тим самим позбавитися головного болю по утилізації будівельного непотрібу.

Монтаж системи обігріву

Перед тим як утеплювати підлогу у ванній необхідно встановити терморегулятор, який кріпиться на одній зі стін на видаленні не менш ніж 30 см від підлоги. При виборі місця кріплення необхідно враховувати розстановку меблів у ванній і можливість вільного доступу до приладу. Крім цього, слід звернути увагу на можливість підводки до нього електроживлення 220 вольт.

Монтаж термічного датчика робиться в штукатурці, для чого в стіні проробляються так звані штроби. У цих штробах і буде розміщуватися сам датчик і провід, що живить його, поміщені в гофровану оболонку.

Зверху штроба з розміщеними в ній елементами системи замазується цементно-піщаним розчином.

[box type=”success”]Зверніть увагу! Укладання кабелів обігріву ведеться безпосередньо від місця установки термодатчика. При цьому окремі петлі кабелю можна укладати як в спіраль, так і «змійкою», але обов’язково з таким розрахунком, щоб кінець кабельного провідника опинився в тому ж місці, звідки починалася його укладання.[/box]

Після закінчення укладання кабелю не забудьте за допомогою тестера перевірити всю електричну частину обігрівача на відсутність обриву або короткого замикання в лінії живлення.

Відео

У разі, якщо ви захочете зробити теплу підлогу у ванній, необхідно передбачити облаштування гідроізоляції. Про це наступний відеоматеріал:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments