Поради

Як вибрати бігові лижі?

Бігові лижі – найрізноманітніші, існують спортивні, прогулянкові, мисливські та туристичні. Кожні з них служать для чітко визначених цілей, так як вибрати бігові лижі і потім не пошкодувати?

25-11-15-foto-600x397-1

Для встановити кілька рекордів краще вибрати професійні лижі, для активного відпочинку і зміцнення здоров’я – прогулянкові, для самостійного катання за трасою – туристичні. Правильний вибір лиж починається з матеріалу. Це може бути пластик, дерево, комбінований матеріал.

  • Дерево – ідеальне ковзання, хороше зчеплення з мастилом, плавний хід по м’якому снігу. Дерево традиційно вважається матеріалом для новачків, так як освоїться на ньому набагато простіше.
  • Пластик – лижі з цього матеріалу відрізняються легкістю, відповідно, більш високою швидкістю, вони міцні, і не зазнають впливу вологи, на відміну від дерева.

У бігових лижах всього два стиля: класичний і коньковий.

  • Класичний стиль – центр лиж представляє з себе гладку поверхню, для комфортної ходьби її змащують мастилом, яке не дозволить лижам скотитися назад. Такий стиль підходить кожній людині, – він не нагальний, розслабляючий, що не вимагає жодних навичок і фізичної підготовки.
  • Коньковий стиль – даний стиль підходить лижникам зі стажем. Лижі для цього стилю коротші на 15-20 см звичайних, а на краях встановлюють кант 1-2 мм, для більш стійкого ходу. Потрібно відмінна фізична форма і досвід.

Прокат беговых лыж киев і їх вибір залежить також від ступеня вашої майстерності, зросту і ваги. Можна обійтися без таблиці, тоді ви зможете більш точно визначити комфортну довжину лиж.

Отже, довжина повинна бути рівною вашому росту з витягнутими руками, конькові лижі – тільки росту. Якщо ваша вага надлишкова – відніміть від отриманої довжини 5-8 см, якщо худорлява – додайте. Існує кілька основних правил:

  • Маневреність лиж залежить від їх довжини, чим коротші, тим вони кращі.
  • Короткі лижі важать менше, значить вимагають менше фізичних сил.
  • Довгі лижі не провалюються в сніг, тому їх треба вибирати при катанні на свіжому снігу, в них також зручніше.
  • Короткі підходять для катання на підготовлених трасах з мінімальною кількістю снігу.

Наступний параметр – жорсткість, від нього залежить ступінь прогину лиж під вагою лижника. Чим більша вага, тим більш жорсткі лижі слід вибирати. Для швидкого визначення даного параметра виконайте наступне: притисніть дві лижні одна до одної (ковзаючою поверхнею), в самому центрі натисніть на зазор між ними, якщо лижі зімкнутися від слабкого впливу – вони занадто м’які. Постарайтеся здійснити правильний підбір бігових лиж. Не забувайте про дітей, їх лижі повинні бути максимально м’якими, щоб вони змогли легко відштовхуватися від поверхні, тільки в цьому випадку дитина отримає справжнє задоволення, замість синців і сліз.

Як і всі інші, бігові лижі вимагають постійного догляду, навіть звичайне зберігання передбачає кілька вимог: п’яти необхідно пов’язати з обох сторін, помістивши між ними будь-який вантаж, зберігати лижі тільки в сухому місці. Не варто купувати підтримані лижі, все-таки це не автомобіль, недоліки якого можна швидко виявити та виправити. Ніколи не переоцінюйте себе, цей спорт вкрай небезпечний, якщо не вистачить фізичної форми і досвіду, – проблем не уникнути. Ви дізналися як вибрати бігові лижі, прийшов час випробувати теорію на практиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button