Поради

Як вибрати чай

Який колір у якісного чаю?

Сучасна промисловість пропонує величезну кількість видів цього напою. Розібратися в хитросплетіннях видів, марок, купажів буває досить складно. Смак чаю, в першу чергу, залежить від якості листка і від його якісної обробки. У першу чергу, на що потрібно звертати увагу при покупці напою – його колір.

Колір листа повинен бути чисто чорний якщо ми говоримо про сорти чорного чаю. Відхилення кольору в бік коричневого, бурого і сірого кольору є показником низької якості. Колір заварки такого чаю буде мутнуватим і на смак буде залишати бажати кращого. Тьмяність чорного чаю також говорить про його невисоку якість. Хороший чорний чай повинен трішки блищати.

27-07-15-foto-600x400-1

Що стосується зеленого чаю, то тут прояви іржавого і сірого кольору вважаються явним браком. Такий чай може бути тільки зеленого кольору і, іноді, з легким нальотом білого кольору.

Якщо говорити про улун, то чайні листочки такого чаю повинні бути бурового або коричневого кольору.

Правильний розмір чайного листа

Якісний чай повинен мати однакові за розміром листи. Розмір листів чітко прописаний в міжнародних стандартах цього продукту. Склад чаю поганої і середньої якості, як правило, містить безліч дрібних частинок і навіть пилу. На низька якість продукту вказує і наявність сторонніх домішок. Це можуть бути не тільки уламки чайної гілки, але й інші сторонні домішки.

Крупнолистовий чай повинен володіти таким показником як скрученість сухого листя. Цей процес відбувається при правильному процесі ферментації чайного листка. Довге скручене листя, у вигляді спіралі, говорить про правильний процес теплової обробки. Упаковки брендових виробників, як правило, містять “оглядове вікно”, за допомогою якого можна оцінити колір і скрученість чаю, http://www.teahouse.ua/ взагалі продається на вагу.

Волога і запах

Не менш важливими критеріями вибору є наявність вологи і запаху. Вологість чаю повинна бути в межах 3-5%. Вологість можна визначити на дотик. Треба взяти в руку чайний листочок і розтерти його. Якщо чай швидко розсипається, значить він пересушений. Крім цього, на чайний лист можна просто натиснути. Якщо він випростався, а потім повернеться до колишньої форми, коли Ви перестанете тиснути, вологість нормальна, а якщо не повернеться в колишній стан, значить вологість вище норми.

З запахом чаю визначитися трохи складніше. Справа в тому, що цей напій має безліч різновидів, і, кожен різновид має свій оригінальний запах. Тому, виявити який запах «неправильний» дуже складно.

Суха чайна заварка не повинна пахнути горілим, мати запах металів, і будь-який сторонній запах. За своєю природою сухий чайний лист володіє великою гігроскопічністю, тобто, вбирає сторонні запахи, тому основним показником при виборі повинна бути герметичність упаковки. Досить часто, на прилавках магазинів можна зустріти ароматизовані чаї. Найчастіше, процес ароматизації чаю переслідує одну мету – замаскувати неякісну сировину. Якісний чайний лист не потребує процесів ароматизації.

Домішки в чаї

Ні для кого не секрет, що якщо чай містить якісь домішки, то це неякісний чай. Це можуть бути різні палички, маленькі шматочки дерева і навіть папір. Нехай такий чай і дешевий, але подбайте про своє здоров’я, купіть дорожчий продукт, і будьте впевнені, що ніякої шкоди здоров’ю Ви не завдасте.

Найкраще подібний продукт купувати в спеціалізованих магазинах, а не на прилавках великих супермаркетів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button