Поради

Як вибрати бітумну черепицю?

Останнє десятиліття на ринку покрівельних матеріалів безперечним лідером залишається бітумна черепиця, причому черепиця Iko (айко) вважається лідером у списку європейських виробників. Але якщо ви поки не впевнені якій торговій марці віддати перевагу при виборі бітумної черепиці на http://budstroy.kiev.ua, то наступний матеріал буде вам корисний, отже …

29-01-16-foto-600x450-1

Як же вибрати бітумну черепицю? Потрібно розуміти, що це багатошаровий матеріал і оцінювати якість вартує також по шарах. Два бітумних шари, які покривають повсть або склополотно, і два захисних шари – ось що вам доведеться оцінити, роблячи свій вибір.

Верхній захисний шар захищає бітумний шар від зовнішніх факторів. Пам’ятайте, що верхній шар в бітумної черепиці – це посипання з базальтового грануляту, або мінеральної крихти. Круглі гранули прилягають набагато щільніше одна до одної ніж, скажімо, лускаті, тому вони набагато практичніші. І ще один момент: якщо ви хочете, щоб ваша черепиця залишалася такого ж кольору як і в день покупки подовше, зверніть увагу на ультрафіолетову стабільність верхнього шару.

Бітумний шар може виготовлятися з окисленого бітуму (класична технологія), або з використанням модифікаторів (сучасна тенденція розвитку покрівельних будівельних матеріалів). Існує безліч суперечок з приводу того який варіант краще, тут, мабуть, все залежить від виробника. Деякі недобросовісні виробники за рахунок модифікаторів не просто підвищують еластичність черепиці, але і знижують якість самого бітуму, наприклад, за рахунок зниження товщини шару зменшують собівартість, а страждає якість. У мережі можна без проблем знайти які модифікатори пройшли повірку часом у вашому регіоні, почитайте відгуки і вирішуйте самі, що для вас важливо.

Армуючий шар повинен бути щільним (чим щільніше тим краще), це може бути повсть, або склополотно. Завдяки коефіцієнту розтяжки ці матеріали дозволяють зберігати стабільну форму плиток бітумної черепиці.

Нижній шар може бути самоклеючим, або з самоклеючою смугою. У будь-якому варіанті варто дотримуватися технології укладання і стежити, щоб цей шар не засмічувався піском (пісок перешкоджає адгезії, а це заважає зробити якісну гідроізоляцію).

Вивчивши при покупці характеристики кожного шару можна зробити правильний вибір, який буде радувати вас не один рік.

І трохи про переваги гнучкої черепиці в кінці матеріалу. Бітумна черепиця поєднує в собі екологічність дерев’яної дранки, надійність керамічної покрівлі і легкість металочерепиці. У неї відмінна гнучкість, яка дає можливість покривати нею покрівлі будь-якої форми та конфігурації. Гнучка черепиця не схильна до гниття і корозії на відміну від свого металевого побратима. При роботі з гнучкою черепицею відсоток відходів становить максимум 10%, знову ж в рази менше ніж при роботі з металочерепицею. Ще один значний плюс – відсутність необхідності додаткового обслуговування на період експлуатації. Широкий діапазон температур експлуатації, відмінні звукопоглинальні і звукоізолюючі показники (гнучка черепиця відноситься до класу «тихих» покрівельних матеріалів), індивідуальність і можливість імітації будь-якого покриття, простий монтаж і довговічність – все це пояснює популяризацію цього покрівельного матеріалу на будівельному ринку.

Вдалого вам вибору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button