Поради

Версії Ubuntu

На сьогоднішній день крім оригінального дистрибутива Ubuntu існує кілька версій підтримуваних співтовариством ентузіастів. Перед новачком постає проблема вибору – який дистрибутив вибрати і в чому його переваги і недоліки. Спробуємо внести ясність.

Почнемо з того, що всі дистрибутиви засновані на одній пакетної базі і програмне забезпечення вони отримують з одного джерела (репозиторію). А це означає, що будь-яку програму можна встановити в будь-якій версії Ubuntu. Відрізняються дистрибутиви в першу чергу графічним оточенням (зовнішнім виглядом робочого столу) і набором програм, що встановлюються за замовчуванням.

Ubuntu

Оригінальний дистрибутив, підтримуваний компанією Canonical. В якості графічного інтерфейсу використовується власна розробка компанії під назвою Unity з використанням бібліотек Gnome. Дане робоче оточення переслідує мету домогтися єдиного і однаково зручного інтерфейсу для роботи як на настільних ПК, так і на планшетах.

Тут немає звичного меню. Замість цього використовується панель Dash, яка забезпечує єдиний інтерфейс для пошуку програм, даних в інтернет і на локальному ПК. При цьому вона інтерактивно виводить різну динамічну інформацію, наприклад, якщо ви шукаєте фільм, то якщо не знайшли його на локальному комп’ютері, вона запропонує вам придбати його в інтернет. Даний функціонал розширюємо за рахунок плагінів, а якщо вам не потрібен подібний інтерактивний пошук, то його можна відключити. Ubuntu досить вимоглива до ресурсів, так, наприклад, їй бажана дискретна відеокарта для промальовування інтерфейсу. Для комфортної роботи необхідно мати багатоядерний процесор і не менше 2 Гб оперативної пам’яті.

Kubuntu

Підтримується спільнотою. Заснований на робочому середовищі KDE. Як і оригінальна Ubuntu досить вимоглива до ресурсів, хоча фанати стверджують, що працює набагато спритніше там, де оригінальна Ubuntu показує не кращі результати. Інтерфейс Kubuntu більш традиційний, хоча меню також підтримує різні інтерактивні фішки і пошук.
[ads2]

Xubuntu

Заснований на робочому середовищі XFCE. Цей дистрибутив можна назвати золотою серединою. Він значно менш вимогливий до обладнання порівняно з Ubuntu і Xubuntu, але при цьому підтримує можливість гнучкої настройки і багатий функціонал оболонки. Інтерфейс простий і зрозумілий, досить інтуїтивний для користувачів, що переходять з Windows.

Lubuntu

Ще менш вимогливий до ресурсів ПК дистрибутив. Заснований на робочому оточенні LXDE. Менш зручний в конфігуруванні порівняно з XFCE. Інтерфейс схожий на Windows XP. Добре веде себе на слабкому залізі і нетбуках.

Ubuntu Server

Підходить для установки на сервер. Не має графічного інтерфейсу. Все управління в цьому дистрибутиві проводиться через командний рядок.

Ремікси Ubuntu

Крім офіційних дистрибутивів існує безліч так званих реміксів. По своїй суті вони представляють той самий дистрибутив Ubuntu з зміненими початковими параметрами і набором програмного забезпечення. Наприклад, дистрибутив Runtu – з коробки повністю підтримує російську мову, тоді як в оригінальному Xubuntu вам знадобилося б після установки доставляти підтримку російської мови через інтернет. Ремікси таким чином дозволяють спростити установку, отримавши відразу робочий і налаштований комп’ютер з усім необхідним програмним забезпеченням.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button