Поради

Як вибрати гвинтовий компресор

В процесі вибору гвинтового компресора з’являються питання на які необхідно отримати відповідь (кількість споживаного повітря, тиск, що використовується, циклічність у споживанні стисненого повітря, віддаленість від споживача, якість повітря і т.д.). У даній статті ми розглянемо основні моменти, на які варто звернути увагу при виборі компресора.

03-07-15-foto-600x415-1

Різні види промислового обладнання використовують стиснене повітря для своєї роботи. Відповідно якщо ви купуєте обладнання для виробництва, то вам необхідне стиснене повітря для його роботи. Основними характеристиками для підбору гвинтового компресора є його продуктивність (в літрах, кубометрах) і тиск (у барах, атмосферах). Якість стисненого повітря так само важлива деталь. Як правило виробники пневматичного обладнання вказують кількість повітря і тиск, які необхідні для роботи цього обладнання. Продуктивність гвинтового компресора необхідно підбирати з урахуванням цих потреб плюс 15-20% запасу. Необхідно враховувати, що деякі виробники компресорного устаткування вказують продуктивність компресора на вході в компресор (це на 20% менше, ніж на виході), тому при купівлі гвинтового компресора в http://gk-sk.ru/ уточнюйте цей момент.

Як правило багато покупців прагнуть вибрати компресор “із запасом” по тиску, при потрібному тиску в 6 атм., купують на 10 атм. Немає необхідності купувати гвинтовий компресор з великим тиском так як це зайва трата грошей на електроенергію, тому що підвищений тиск викликає поломку обладнання. Робочий тиск компресора має бути як у обладнання для якого він підбирається. До “запасу” по продуктивності треба ставиться обережно. Якщо споживання стисненого повітря мінімально, об’єм ресивера невеликий, а продуктивність гвинтового компресора висока, то це може викликати передчасний знос вузлів і деталей компресора.

Виникає питання який вибрати компресор – з пасовою передачею між гвинтовим блоком і електродвигуном або прямою (через муфту або редуктор). Пасовий привід здешевлює виробництво компресора, простіше демонтувати вузли (блок, двигун), але знижується ККД і є ризик при зайвому натягу ременя можливий підвищений знос підшипників, а також присутня необхідність у заміні ременів, що збільшує витрати на обслуговування компресора. Прямий привід надійніший, ККД вище, рівень шуму нижче, ресурси на проведення обслуговування нижчі, але компресор дорожчий. Для прикладу гвинтові блоки на компресорах з прямим приводом служать набагато довше.

Також виникає питання про вартість компресора. Чи варто переплачувати купуючи обладнання відомих європейських виробників або можна обмежиться недорогими марками? Наша думка, що все залежить від фінансових можливостей покупця. З досвіду скажемо, що економити не варто. Дорога техніка вимагає великих вкладень при покупці, але економить електроенергію, Ваш час і нерви в процесі експлуатації. Простої від позачергових поломок обходяться дуже дорого і споживач часто прагне перекласти відповідальність на постачальника компресорного устаткування. Щоб уникнути таких ситуацій рекомендуємо мати резерв на випадки раптових зупинок.

Виробники обладнання також вказують на якість використовуваного стисненого повітря. Для цього необхідно передбачити використання пристроїв для очищення повітря після гвинтового компресора. Залежно від класу можна використовувати магістральні фільтри (очищення від рідкої фази води, масла, домішок), осушувачі стисненого повітря холодильного типу (точка роси + 3С), осушувачі адсорбційного типу (точка роси – 40С).

Якщо потрібно компресор з продуктивністю до 3 м.куб. / хв, то дуже зручно використовувати гвинтові компресори на ресівері з осушувачем стисненого повітря холодильного типу. Місця займає небагато, але все компактно і якість стисненого повітря підходить для багатьох споживачів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button