Поради

Як вибрати конвеєрну стрічку

Критерії вибору конвеєрних стрічок

Для виробництв з небезпекою для здоров’я і життя працівників, які обслуговують конвеєрне обладнання, витратні матеріали, серед яких конвеєрні стрічки, необхідно вибирати чітко по узгодженій з виробником відомчій документації. До таких виробництв відносяться шахти, вибухонебезпечне виробництво та ін. У всіх інших випадках при виборі конвеєрних стрічок http://conveyor-belt.com.ua/ рекомендується слідувати таким критеріям:

  • призначення;
  • оцінка каркасності;
  • вибір матеріалу;
  • вибір класу обкладок;
  • вибір товщини обкладок.

Розглянемо їх детальніше.

1-18-10-2016-600-516

 

Призначення конвеєрних стрічок

Дуже важливими є умови експлуатації стрічкових транспортерів. Для різних умов підбирається окремий тип стрічок. Так, для вугледобувних виробництв найкраще підходять стрічки зі зниженою горючістю, а для обладнання, яке використовується на відкритому просторі, необхідні морозостійкі стрічки, які не втрачають своїх властивостей при значних коливаннях температури. Якщо ж потрібне переміщення гарячих вантажів, то варто вибрати теплостійкі стрічки. Важливо відзначити, що для стрічок, які використовуються в харчовій промисловості, існують особливі вимоги, головними серед яких є санітарні норми.

Матеріал конвеєрних стрічок

Гладку стрічку застосовують, як правило, при переміщенні штучних вантажів. Якщо ж необхідно переміщати дрібноштучні та сипучі вантажі, то найкращим варіантом будуть стрічки гумовотканинні з рифленням. Рифлення може бути трикутне, ромбовидне і пірамідальне. При використанні стрічкового транспортера для переміщення вантажу під кутом> 22? слід використовувати Шеврон стрічку, яка характеризується наявністю гумових виступаючих ребер, розташованих під кутом. Завдяки їм здійснюється утримання вантажу на стрічці. Якщо ж потрібно транспортування насіння і зерна, використовуване в сільському господарстві, то слід застосовувати норійну стрічку. У стрічкових конвеєрах, які здійснюють потужні вантажоперевезення, а так само ті, які переміщують продукцію на відстані більше 300 м, рекомендується використовувати гумотросовий каркас. У цьому випадку підприємству так само необхідно мати переносний вулканізаційний прес, а серед співробітників – професійного вулканізаторника.

Тип конвеєрних стрічок

Тип стрічки вибирається виходячи з вантажу, який буде по ній транспортуватися, враховуються його крупність, абразивність, а так само важливі умови експлуатації конвеєрної лінії. Виділяють 2 типи стрічок: звичайна стрічка і посилена стрічка. Перша позначається 2.1 і 2.2. Вона може бути використана при середніх умовах експлуатації, для переміщення вантажів розміром 0 – 250 мм. Посилену стрічку, яка позначається 1.1 і 1.2, слід застосовувати у важких і надважких умовах, коли крупність вантажу становить 300 – 500 мм. При високій запиленості середовища, великій довжині конвеєрної лінії, а так само при труднощах обслуговування зручно застосовувати стрічки з гумовими бортами (РБ).

Оцінка каркасності

Потрібно розрахувати кількість прокладок, які надають форму, відповідно до ширини стрічки для конвеєрних систем з жолобчастим роликоопорами. Це робиться для того, щоб виключити просипання продукції зі стрічки. Існує співвідношення:

– Для стрічок шириною 200 – 400 мм – кількість прокладок 1 – 2;

– ~ 500 – 800 мм – ~ 3 – 5;

– ~ 900 – 1000 мм – ~ 4 – 6;

– ~ 1200 – 1400 мм – ~ 5 – 6;

– ~ Більше 1400 мм – ~ не менш 5.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button