Земля

Вчені реконструювали вигляд давньогрецького воїна

Вчені з південноафриканського Університету Вітватерсранда створили точну копію воїна-грифона. При відтворенні копії дослідники використовували комп’ютерне моделювання. Відомо, що ця стародавня людина загинула приблизно 3,5 тисячі років тому.

7e7104001c8d9f9f9d1e1fe34a0f02d8

Все почалося з того, що в 2015 році були археологічні розкопки в Греції. Тоді в стародавньому місті Піпосі, археологам вдалося відкопати більше 2 тисяч цінних речей. Платівка, яка була зроблена з слонової кістки, привернула пильну увагу дослідників. На цій платівці був зображений грифон. Коли в гробниці археологи знайшли людину, то вирішили назвати його воїном-грифоном.

Один з авторів роботи, Тобіас Холтон, сказав, що виконати повну комп’ютерну реконструкцію цієї людини було дуже складно. Все тому, що рештки стародавньої живої істоти дуже погано збереглися. Під час моделювання обличчя, вчені використовували обличчя сучасних греків, оскільки поганий стан черепа людини не дозволяв точно зобразити ділянки біля носа і очей.

Як стало відомо, коли воїн-грифон помирав, то йому було близько 30-35 років. Причину, по якій він загинув не з’ясували. Також поки невідомо до якого народу відносилася ця стародавня людина. Можливо, що він був членом мінойської громади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button