Поради

Як вибрати кращу ігрову приставку?

Ігрова приставка – це платформа, яка виконує тільки розважальні функції. Саме заради веселого проведення часу і купують приставки. Тут дуже важливу роль відіграє питання, яка ігрова приставка краще? Це обумовлено родом застосування, адже хочеться розважатися, отримувати задоволення, а не витрачати час на марні налаштування або в загальному отримувати розчарування від використання.

1-19-01-2017-600-333

На щастя чи нещастя, але існує всього 3 конкурентних пропозиції на ринку приставок:

  • Xbox One;
  • Nintendo Wii U;
  • PlayStation 4.

Всі вони є плодами відомих компаній, які вклали чимало зусиль у розвиток приставки, які ж рішення виявилися більш вдалими, розглянемо далі.

Розібратися, яка ігрова приставка краще можна тільки, якщо оцінити основні переваги пристрою. Після цього стає очевидним вибір приставки, тут немає якихось неоднозначних рішень.

Продуктивність

Безумовно важливими особливостями кожної платформи є наявність потужних технічних характеристик. На підставі даних параметрів проводиться ключове рішення про те, яку ігрову приставку краще купити.

Розглянемо одразу найбільш слабке в конкурентному плані рішення від Nintendo Wii U. Вона має не достатньо потужні параметри і загалом хвалитися в даному питанні нічим. Тут встановлено 3-х ядерний процесор з частотою 1.2 ГГц, стандартний вбудований чіп AMD Radeon HD. Він створений на основі 40-нм техпроцесу і має 32 Мб пам’яті адаптера. Такі відеочіпи – це стандарт ще 2009 року, за цей час технології пішли далеко вперед.

Оперативної пам’яті всього 2 Гб, де доступно тільки 1 Гб, а друга половина зарезервована під системні потреби. Вкрай маленький об’єм жорсткого диска також не викликає вдоволення. Існують моделі з 8 Гб і 32 Гб, обидва варіанти досить слабкі. Підтримує роботу з якістю відео в 1080 р.

Xbox One, игры и акссесуары купить від виробника Microsoft — це досить просунутий варіант консолі, який за параметрами є одним з лідируючих. Тут встановлено 8-ядерний процесор з частотою 1.75 ГГц. В якості відео складовою представлений GPU AMD Radeon відеоадаптер, він побудований на підставі AGCN-архітектури, де присутні 12 обчислювальних модулів.

В якості оперативної пам’яті виступають відразу 2 типи модулів: DRAM і ESRAM. У першому випадку це 8 Гб ОЗП, де доступно 5 Гб і 3 Гб зарезервовано. Працює за технологією DDR3 з найвищою тактовою частотою доступної моделі 2133 МГЦ. ESRAM – це додаткова пам’ять об’ємом 32 Мб, але пропускною здатністю у 3 рази вище, ніж у DDR3.

Також присутній жорсткий диск 500 Гб/1Тб/2Тб в залежності від моделі. Додатково можна підключити зовнішній HDD. Володіє досить чіткою камерою, яка непогано працює навіть у темряві.

Останній претендент на звання краща ігрова приставка – це PlayStation 4. Трохи слабший процесор, а саме на 0.15 ГГц, він тут також 8 ядерний AMD Jaguar. Таку різницю складно відчути, тому невелика перевага в параметрі у Xbox One, але зовсім незначна. У плані відеоадаптера PS4 істотно виграє, так як має 18 обчислювальних блоків. Проводячи аналогію з ПК, можна визначити рівень продуктивності близько карти Radeon HD7850/7870.

ОЗП формату GDDR5 має пропускну здатність 5500 МГц і об’єм 8 Гб. Швидкість роботи оперативної пам’яті в 2.5 рази перевищує Xbox One. Стандартно присутній диск на 500 Гб, але додатково можна встановити SSD або міняти стандартний HDD.

Найкраща ігрова приставка за технічними параметрами – це PlayStation 4, за нею Xbox One і далеко позаду Wii U.

Унікальні ігри

Перед тим, як вибрати ігрову приставку необхідно ознайомитися з наданими на консоль додатками. Це може бути ключовим параметром при покупці. Кожна платформа містить ігри, які поставляються тільки на певну консоль і немає іншої можливості пограти в неї.

Існують такі ігри, що стають ключовими при виборі консолі, тобто їх купують лише заради однієї або кількох ігор. Звичайно, існують і мультиплатформенні програми, які розробляються відразу на кілька консолей. Зазвичай у такому випадку переважно здобувається ПК, так як він більш функціональний і просунутий.

За версією інтернет-видань кращими іграми, які випускаються тільки під PS4 є:

  • Wolfenstein: The New Order;
  • inFamous: Second Son;
  • Killzone: Shadows Fall;
  • igrovaja-pristavka-5
  • Outlast;
  • Resogun.

Для Wii U теж розроблені унікальні гри, але вони мають більш поганий зовнішній вигляд. Для гравців, яким це не важливо і вони люблять ігри Маріо і його нові різновиди, Bayonetta 2, Xenoblade Chronicles X, консоль стане хорошим придбанням.

Головною перевагою Xbox One є Halo 5. Також популярною є гра Forza 6, яку більше не вийде побачити на інших платформах. Також деякі ігри випускаються спочатку тільки на Xbox, а потім, через рік, на інші пристрої. Такою грою стала Rise of the Tomb Raider, Quantum Break і т. д.

Певної поради, яку ігрову приставку вибрати в даному розділі немає, так як все залежить від ваших бажань. Якщо врахувати багатофункціональність, то краще буде виглядати на PlayStation, так як на ній більше всього ігор.

Зручність у використанні

Найкращі ігрові приставки повинні мати досить зручний інтерфейс і при цьому спосіб управління відіграє ключову роль. Кожна консоль має свої геймпади і вони відрізняються як по зручності, так і функціональності. Так у Wii U присутній вбудований LCD екран, нехай він і маленький, але дозволяє грати навіть без доступу до телевізора. Wii U обладнана контролером Wii Plus.

В Xbox One і PS4 присутні схожі параметри джойстиків, вони обладнані вбудованим акселерометром, що дозволяє позиціонувати об’єкт в просторі. Також суміщають в собі сенсорну панель. Додатково є вихід на навушники. У PS4 присутня система Move, а в Xbox One аналогічна функція Xbox Kinect.

Саме виходячи з продуктивності, кількості і якості ігор для консолі і слід вибирати кращу приставку під індивідуальні потреби. Загалом лідером з більшості основних параметрів стала PlayStation 4, за нею, з досить значним результатом, слідує Xbox One. На останній позиції заслужено розташувалася Nintendo Wii U.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button