Головна / Різні цікавинки / Як вибрати металочерепицю для даху

Як вибрати металочерепицю для даху

При виборі покрівельного матеріалу основним критерієм є термін його експлуатації. Нижче буде запропоновано докладний опис різновидів металочерепиці, її особливості та характеристика.

До основних експлуатаційними показниками матеріалу відносять:

 • рівень довговічності;
 • естетичність;
 • вартість.

Виготовлення металочерепиці різними виробниками

Щоб відповісти на питання про те, яку металочерепицю краще вибрати, слід звернути увагу на марку матеріалу, оцінити престиж виробника, рівень його популярності на будівельному ринку.

07-04-15-foto-600x425-1

Як правило, металочерепиця відомих марок пропонується за ціною, на 5-10% вище тієї, що виставлена маловідомими або зовсім невідомими постачальниками, однак взамін на невелику переплату споживач отримує:

 • якісний матеріал, яким користуються протягом багатьох років інші забудовники;
 • дотримання технології виробництва матеріалу;
 • гарантійні зобов’язання компанії на реалізовану їм продукцію.

Робота маловідомих виробників часто носить непостійний характер, тобто вони в будь-який момент можуть припинити свою діяльність, що загрожує для споживачів негативними наслідками в плані неякісного матеріалу, відсутності гарантії на нього. Це не стосується «Сталепромислової компанії», покрівельні матеріали якої відповідають всім технічним нормам, тому ви можете легко дізнатися http://www.spkprofil.ru/ тут і вибрати відповідний матеріал для себе.

Отже, перше, що повинно цікавити забудовників — це марка металочерепиці, яка у кожного заводу-виробника своя, і вказується вона на кромці листів разом з найменуванням заводу і датою виготовлення матеріалу. Крім цього, перед покупкою покрівельного покриття потрібно уточнити у продавця про компоненти, що входять до його складу. Якщо ж перелік дуже маленький, то варто перевірити призначення виключених зі складу черепиці позицій. Як правило, питання про компоненти того чи іншого покрівельного покриття виникає у замовника вже в момент монтажу, коли недоліки стають візуально відчутними, або через них взагалі неможлива подальша робота з укладання покрівлі.

Запам’ятайте, що матеріали відомих на ринку виробників поставляються не тільки з інструкцією, де перераховано досить великий перелік компонентів матеріалів, але і з додатковими приладдям, необхідним для якісного монтажу даху.

Сталеві листи металочерепиці: короткий опис, параметри

Оскільки сталевий лист є основою для металочерепиці, то особливої уваги заслуговує його товщина. У Європі мінімальною товщиною металочерепичного листа, придатного для укладання покрівлі житлових приміщень, вважається 0,5 мм.

Багатьма ж нашиими постачальниками пропонуються листи від 0,4 мм, які підходять тільки для:

 • невеликих будов (побутових, господарських);
 • навісів;
 • козирків з металочерепиці.

Дахове покриття повинне мати особливу структуру з включеними основними компонентами:

 • пасивуючим шаром;
 • ґрунтовкою;
 • полімерним покриттям.

Серед усього асортименту продукції велику частку займає металочерепиця без грунтовки або фізична хімія, що прямо відображається на терміні її експлуатації, який знижується на 1-3 роки. Зовні цей дефект помітний по іржі і облізлим верствам покрівельного покриття, що з’явилися на даху будинків, побудованих з дотриманням технології зведення покрівельної конструкції кілька років тому.

Покупець при виборі черепиці з метою перевірки заявленої в документах якості матеріалу можуть попросити у продавця зразок, який можна ретельно оглянути, надломити і виконати з ним будь-які інші дії.

Зовні металочерепиця надійно захищена полімерним покриттям:

 • пуралом;
 • поліестером;
 • поліестером матовим;
 • PVDF;
 • пластізолом.

Кожен з перерахованих матеріалів відрізняється експлуатаційними характеристиками, стійкістю кольорів і тривалістю використання.

Також вибір металочерепиці повинен грунтуватися на наявності гарантії, наданої виробником. Найчастіше продавець намагається переконати покупців у тому, що він виконає будь-які зобов’язання, однак головним аспектом вважається гарантія від виробника.

Опис основних видів полімерних покриттів, що використовуються в будівництві

Пурал і ПЗФ-2 є найпривабливішим полімером, який надає даху презентабельний зовнішній вигляд. Пурал відрізняється наявністю оптимального співвідношення заявленої ціни і експлуатаційних властивостей, а за рахунок ПЗФ-2 покриття стійке витримує будь-який негативний вплив ззовні. Фахівці рекомендують при виборі будь-якого з цих матеріалів звернути увагу на наявність повної комплектації і популярність марки.

Застосування матового поліестеру гарантує відсутність блиску поверхні даху, хоча металочерепиця за структурою своєї завжди блищить.

Поліестер допоможе заощадити на покупці матеріалу, але тоді особливих вимог до його якості та надійності пред’являтися не повинно.

Фінські виробники, які постачають дану продукцію на ринок, не дають жодних гарантійних зобов’язань по металочерепиці, як по покрівельного покриття.

Зовнішні дані металочерепиці багато в чому залежать від її профілювання, проте крім цього, профіль ще є визначальним фактором пропонованих вимог при монтажі, наприклад, кроку обрешітки. Як правило, металочерепиця повністю копіює структуру натурального матеріалу, тому вона буває симетричною і асиметричною.

Якість створення профілю може позначитися на стикуванні листів при укладанні покрівельного покриття, а деякі зразки матеріалу від вітчизняних та зарубіжних виробників мають смуги, які помітні лише під певним кутом.

Перш ніж купити профіль, потрібно переглянути фото вже готових покрівельних конструкцій з укладанням даного матеріалу, а ще краще попросити у продавця виконати накладення листів прямо в магазині. «Монолітна» структура металочерепиці гарантує візуальне відсутність будь-яких стиків матеріалу, включаючи поперечні і поздовжні нахлести.

Характеристика інших параметрів металочерепиці

При відповіді на питання про те, яка буває металочерепиця, як правило, мається на увазі наявність колірних варіантів металочерепиці.

Вибір кольору повинен обумовлюватися рядом критеріїв:

 • Особливостями дизайну будинку і навколишнього ландшафту, а також уподобаннями забудовника.
 • Залежність рівня нагрівання металочерепиці сонячними променями від відтінку. Так, темна покрівля буде нагріватися дуже швидко, і при відсутності гарної вентиляції підпокрівельного простору в приміщенні буде завжди спекотно.
 • Світлі листи потрібні постійного очищення від бруду, опалого листя, гілок.

Як тільки буде обраний конкретний вид металочерепиці, потрібно визначитися з постачальником матеріалу.

Дахове покриття одного і того ж виробника можуть пропонувати різні продавці, тому тут важливо врахувати:

 • прийнятну вартість;
 • якість консультації, інструкцій як покрити дах металочерепицею саме цього виду;
 • наявність хорошого сервісу;
 • рівень інформаційної грамотності;
 • ставлення до замовника;
 • надання знижок і бонусів.

Якщо компанія проявила себе з хорошого боку і відповідає всім позначеним критеріям, то можна бути впевненим у її конкурентоспроможності та перспективи подальшої роботи в даному сегменті ринку. Значить і матеріал, придбаний у цього постачальника, буде служити кілька десятиліть. Термін служби та експлуатації металочерепиці без необхідності проведення додаткового ремонту після монтажу грає важливу роль.

Можна сказати, що укладання даху може бути виконано самостійно, якщо використовується якісна металочерепиця — яку вибрати із запропонованого асортименту, повинен вирішити сам забудовник, але при цьому термін її використання буде залежати від дотримання технології будівництва. Багато великих компаній надають послуги будівельних бригад, які мають відповідну ліцензію на роботу з покрівельними матеріалами.

Якщо ви все ж вирішили впоратися з укладанням черепиці самостійно, то маєте право поставити продавцеві будь-які питання щодо техніки виконання монтажу.

Металочерепиця, будучи тільки компонентом покрівельної конструкції, робить прямий вплив на рівень її якості та надійності, довговічності і привабливості. Все це свідчить тому, що вибір металочерепиці повинен проводитися ретельно і без поспіху.