Інтернет

Де живуть найкращі програмісти в світі

Спеціаліст з маркетингу проаналізував дані платформи питань і відповіддю Stack Overflow і з’ясував, де в світі живуть найбільш кваліфіковані програмісти. Результати дослідження опубліковані на сайті.

06-04-15-foto-600x324-1

Каліфорнія традиційно вважається тим місцем, де знаходиться найбільша кількість найкваліфікованіших програмістів у світі. Однак Алекс Солкевер (Alex Salkever) вирішив перевірити точність цього твердження, опираючись на дані системи запитань і відповідей про програмування Stack Overflow – цей сайт займає 53 місце за відвідуваністю в світі і 36 місце в США. Число користувачів Stack Overflow досягає 3,5 мільйонів чоловік. У базі даних цього сайту зберігається близько 8 мільйонів питань, і користувачі відповідають на них, а інші оцінюють рівень їх відповідей. Автор дослідження вважає дані Stack Overflow тими, які заслуговують всілякої уваги, так як тут дається незалежна оцінка кваліфікації та знань програміста іншими програмістами. Кількість людей, що беруть участь в оцінюванні дуже велика і їх можна вважати експертами.

Читайте також: Найзатребуваніші професії майбутнього

Автор дослідження проаналізував інформацію про 14898 користувачів платформи, рейтинг яких перевищує 5000 – тобто, вони визнані професійним співтовариством найбільш кваліфікованими програмістами. Виявилося, що найбільше таких людей живе в Лондоні (394 особи), на другому місці знаходиться Нью-Йорк (270), а Сан-Франциско виявляється майже врівень, але все ж тільки на третьому – 269.

Якщо говорити про країни в цілому, то найбільше висококваліфікованих користувачів у Stack Overflow в Новій Зеландії та Швеції. Якщо ж говорити про американські штати, то там лідирують Нью-Гемпшир і Нью-Джерсі, а крім них ще близько десяти штатів обганяють Каліфорнію.

Все це дає автору підстави стверджувати, що час зверхності Каліфорнії в світі програмування скоро може пройти. Втім, можливо, справа лише в тому, що кваліфіковані програмісти просто дуже зайняті своєю роботою в Силіконовій долині, і тому рідше заходять на Stack Overflow, ніж програмісти з Нью-Гемпшира.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button