Поради

Як вибрати паркан, який краще і дешевше

Ні для кого не секрет, що у нас в країні, як в будь-який іншій, проживає чимало охочих за чужий рахунок поправити власний добробут. Тому будівництво навколо приватного володіння паркану є першочерговим завданням. Відразу після покупки заміської нерухомості власник ділянки починає думати про те, який паркан вибрати для його огорожі. І це природно, адже конструкція огорожі повинна бути не тільки сучасною, але й виконувати своє функціональне призначення.

12-05-16-foto-600x369-3

Як вибрати паркан? З якого матеріалу його будувати?

Вибираючи матеріал для зведення огорожі, в першу чергу слід керуватися наступними критеріями:

• поєднання забору з ландшафтним видом ділянки і стилем будинку;

• естетичний вигляд конструкції;

• надійність і довговічність;

• вартість.

Керуючись даними критеріями, розглянемо найбільш часто вживані матеріали для будівництва паркану.

Дерев’яний паркан

Зовнішній вигляд, довговічність і, відповідно, вартість такої огорожі буде прямо залежати від вибору деревини. Найчастіше їх роблять з сосни, модрини або дуба. Дерев’яні паркани можуть виконуватися з прорізами, глухими або комбінованими.

Паркани з прорізами можуть мати різні варіанти розташування дошок: вертикальне, горизонтальне або з гратами. Для того, щоб така огорожа виглядала красиво, можна прикрасити її, наприклад, різьбленням по дереву, різними орнаментами з брусків або рейок і т.п. Зрозуміло, і вартість такого забору буде трохи вищою в залежності від обраного матеріалу і складності оформлення.

Глухі паркани будуть ідеальним варіантом для тих, хто бажає приховати свою ділянку від цікавих очей. Такі паркани зводять, встановлюючи «внахлест» дошки (штахетник) так, щоб не було щілин.

Комбіновані паркани будують на ? — 1/3 висоти з глухої частини, а верхню частину прикрашають різноманітними декоративними елементами.

При установці дерев’яного паркану не забувайте про необхідність його захисту від комах, вологи, ультрафіолету і перепадів температур. Для цього достатньо час від часу обробляти паркан спеціальним просоченням для дерев’яних конструкцій. Стовпи для дерев’яного паркану можуть бути дерев’яні, металеві, цегляні та залізобетонні. Поперечки виконують зазвичай з дерев’яного бруса, дощок або металевих труб.

Якщо Ви захочете пофарбувати дерев’яний паркан — не проблема, благо вибір фарб по дереву в даний час просто величезний! І якщо для солідної садиби найкраще підійде строгий стиль, то паркан, який огороджує садову ділянку, можна пофарбувати вельми креативно, наприклад, за типом забору-частоколу «кольорові олівці». Для цього необхідно верхню частину дощок сильніше загострити, і пофарбувати дошки в різні кольори, залишивши неофарбованою їх верхню частину, а саме вістря пофарбувати такою ж фарбою.

Вибираючи дерев’яний паркан, зверніть увагу, наскільки він поєднується з ландшафтним оформленням Вашої ділянки і чи підходить він за стилем до Вашого дому.

Металевий паркан

Металева огорожа передбачає ковані, з металевого профілю, з сітки-рабиці або з листового металу огорожі.

У чому переваги кованого паркану? Здавалося б, від настирливих сторонніх очей за ним не сховаєшся. Крім того, кований паркан — дуже дороге задоволення, особливо, якщо він виготовлений із застосуванням методу гарячого кування. Проте, художня ковка робить паркан відмінною прикрасою ділянки. Майстрами створюються настільки химерні переплетіння і візерунки металевого ажурного мережива, що інакше, як справжніми витворами мистецтва, їх і не назвеш. Якщо ж така зайва відкритість неприйнятна для власника, то можна комбінувати ковані елементи з бетоном, цеглою, каменем або деревом. Стовпи для кованих парканів, як правило, робляться з металу або цегли.

Паркан із сітки-рабиці за своїм зовнішнім виглядом не відрізняється ні естетикою, ні дизайнерською фантазією. Зате у нього є такі переваги, як: легкість монтажу, низька ціна і досить тривалий термін служби. Для установки такого паркану знадобляться металеві стовпи, сталевий дріт і сітка-рабиця. Фарбувати сітку-рабицю не потрібно. Крім того, сітка забезпечує прекрасну освітленість території, що має велике значення для рослин, яким необхідне світло. Альтернативою такого паркану є секционный забор киев, який має більш кращий естетичний вигляд аніж сітка-рябиця.

12-05-16-foto-600x445-2

Огорожа з листового металу і металевого профілю виготовляється з профнастилу — матеріалу з оцинкованої сталі, який може бути з полімерним покриттям або без. Профнастил буває різних кольорів і розмірів. Існує також велике різноманіття варіантів висоти і форми гофри листів профнастилу. Стовпи для цих огороджень зазвичай встановлюють металеві, іноді — з цегли або залізобетону. Профнастил до металевих стовпів кріпиться за допомогою саморізів.

Установка металевої огорожі, стійкого до впливів навколишнього середовища, є і порівняно недорог. Такий паркан довговічний, має невелику вагу і є прекрасним укриттям від сторонніх очей, хоча особливої естетичністю він і не відрізняється. В якості огорожі застосовуються також зварні конструкції з металопрофілю, в окремих випадках використовуються і елементи ковки. Ці паркани надійні і довговічні, але потребують регулярного фарбування.

Цегляний паркан

Для огорожі заміської ділянки цегляний паркан є одним з найпоширеніших. Основними перевагами цього матеріалу є естетичність, міцність і довговічність. Висота цегляної огорожі складає, як правило, 2-3 метра. Цегла, що йде на будівництво такого паркану, може бути як керамічною (рядова, лицьова, фігурний), так і облицювальною. Кладку можна виконувати з об’ємними малюнками, оригінальними орнаментами. Для цих цілей служить цегла різних відтінків і кольорів, яка має декоративну поверхню, з прямими або скошеними кутами.

Крім того, цегляну кладку доповнюють іноді вставками з інших матеріалів, застосовують також ковані елементи. Для декорування використовують природний або штучний камінь. Стовпи для цегляної огорожі також оформляють по-різному. Роблять стовпи зазвичай також з цегли. Для додання жорсткості в центр стовпа вставляють металеву трубу або арматуру. У деяких випадках стовпи бувють каменні, залізні або дерев’яні. До основних недоліків цегляних огорож відносяться їх висока вартість і трудомісткість робіт. Для боротьби з солями на поверхню цегляної огорожі наносять спеціальні просочення, а також гідрофобний склад від вологи.

Кам’яний паркан

Кам’яні огорожі зводяться, що називається, «на століття». Огорожа з каменю виглядає вельми солідно і респектабельно. На будівництво йдуть камені міцних порід, такі як піщаник, черепашник і т.п. Для створення більш декоративного зовнішнього вигляду роблять облицювання з пиляного каменю. Кам’яний паркан найчастіше встановлюють через його міцність, довговічності, а також використовують як одну зі складових ландшафтного дизайну.

12-05-16-foto-600x450-1

Враховуючи дуже велику вагу кам’яної огорожі, для нього необхідний міцний, надійний фундамент. Стовпи зазвичай також роблять з каменю. Паркани висотою понад однин метр зміцнюють в центрі конструкції за допомогою залізних прутів, арматури. Захист кам’яних огорож від впливів навколишнього середовища такий ж, як і для цегельних.

Бетонний паркан

Бетонні огорожі відрізняються своєю відносно низькою вартістю, можливістю швидкого зведення міцністю і довговічністю. Варіантів конструкцій бетонного паркану досить багато: глухі, з напівкруглими арками, з гратами і ін. Такі паркани дуже часто прикрашають різними декоративними елементами. Можна його просто пофарбувати, а можна і зробити імітацію цегли, каменю, дерева та ін. Але згодом покриття необхідно буде періодично оновлювати.

Під бетонну огорожу закладають як стрічкові, так і стовпчасті фундаменти в залежності від умов і конструкції. Будівництво паркану з застосуванням стовпчастих фундаментів просувається набагато швидше. Стовпи робляться з армованого бетону. Оскільки глухий бетонний паркан виглядають не особливо привабливо, найбільш прийнятними для нього є декоративні варіанти побудови.

 

Вибір забору для заміського ділянки найкраще здійснювати, виходячи з Ваших потреб, смаку і фінансових можливостей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть