Поради

Як вибрати пральну машину: потужну, тиху і «розумну»!

При покупці пральної машини вибір більшості користувачів ґрунтується на вивченні трьох параметрів: тип завантаження, максимальна вага білизни і ціна. Можливо, хтось оскаржить таке твердження, але саме підвищену увагу виключно до цих характеристик призводить до того, що через місяць-другий, нову «пралку» починають лаяти: «Шумить, стрибає, зливний клапан перестав працювати» і т. п. Тому рекомендуємо більш ретельно готуватися до покупки і лише попередньо визначитися з типом і вартістю.

26-08-15-foto-600x342-3

Фронтальне або вертикальне завантаження: все тільки починається!

Отже, є пральні машини з горизонтальним завантаженням (фронтальні) і моделі, в які білизна закладається зверху (вертикальні). З приводу переваги тих чи інших йдуть постійні суперечки. Є фахівці, які стверджують, що агрегати вертикального типу надійніше зважаючи на кріплення барабана на двох валах. Інші ж схиляються до того, що якщо машинка зроблена якісно, то різниці немає – і, мабуть, ми з цим погодимося, оскільки багато з них працюють в середньому до 10 років. Тому тут все зводиться до габаритів і місцем установки.

Моделі з вертикальним завантаженням більш вузькі, ніж їх повногабаритні фронтальні аналоги – ширина 40 см. До того ж дверці відкриваються вгору, отже, рекомендувати їх можна тим, у кого невелика ванна кімната. Правда, використовувати машинку під поличку для шампунів вже не вийде, навряд чи вам захочеться кожного разу усе переставляти.

Фронтальні моделі можна розділити на три типи:

  • повнорозмірні (50-60 см): Gorenje W 7503, Bosch WAE 20369, Electrolux EWW +1476 HDW – максимальне завантаження в перерахованих апаратах становить 7 кг;
  • середні (40-49 см): Samsung WF1600WCW, Indesit WISN 82, LG F-10B8ND – завантаження 5-6 кг;
  • вузькі (до 40 см): Zanussi ZWSE 7100 VS, Electrolux EWM +1042 EDU, Samsung WF0400N1N – завантаження 4-5 кг.

Варто відзначити, що при однакових габаритах максимальне завантаження у різних моделей може істотно відрізнятися. Такі «пральки» відмінно стають під раковину, можна вбудувати їх в меблі на кухні або використовувати верхню частину як полички.

Прямий привід і 10-річна гарантія

Тепер перейдемо до основного рушія – двигуна пральної машини. На його тип рідко звертають увагу, так як це вимагає якихось технічних навичок і знань. Ми не будемо сильно заглиблюватися і описувати всі існуючі варіанти, а розділимо «машинки» на моделі з ремінним і прямим приводом (двигуни у них різні).

Ремінний привід використовується в більшості моделей і вже досить давно. У цьому випадку крутний момент від двигуна передається на вісь барабана з допомогою ременя. Цей спосіб себе чудово зарекомендував, але є тут один значний мінус – з часом ремінь розтягується або рветься і потрібно віддавати машину в ремонт.

Першим брендом позбутися цього недоліку стала компанія LG. У 2005 році, спеціально для пральних машин був створений трифазний безколекторний двигун, а його вал кріпиться безпосередньо до барабану. Назвали таку конструкцію – Direct Drive (прямий привід). Ременя більше немає, а надійність приводу значно зросла. На ці пральні машини компанія LG досі дає гарантію терміном на 10 років! Ви самі можете у цьому переконатися, завітавши на http://www.e-katalog.ru/, де представлені всі моделі південнокорейського гіганта.

26-08-15-foto-600x556-1

Також серед переваг відзначають:

  • простоту конструкції;
  • низький рівень шуму;
  • зниження коливань барабана;
  • менша витрата енергії: губилася при терті ременя про шків;
  • відсутність колекторно-щіткового вузла: щітки часто доводилося міняти.

Є і невеликі мінуси:

  • більш складне електронне управління;
  • вища вартість пральних машин.

Зараз пральні машини з прямим приводом випускають і інші компанії: Whirpool, Samsung, Haier. В якості гарного вибору можна рекомендувати наступні моделі: LG F-1081ND, LG F-1296SD3, Samsung WW80H7410EW. До слова, компанія Samsung називає аналогічну технологію Quiet Drive і шукати пральні машини з прямим приводом слід серед тих, які оснащені інверторним безколекторним двигуном.

Бак і барабан: не плутайте при виборі!

Барабан – це та частина, в яку ви завантажуєте білизну. У свою чергу, він поміщений в бак з водою. Як матеріал для виготовлення барабана завжди використовується нержавіюча сталь. Бак може бути виконаний з «нержавійки» емальованої сталі або пластику. Саме на нього і слід звернути пильну увагу.

Так, численні дослідження показали, що пральні машини з пластиковим баком мають велику економію електроенергії. І якщо розібратися, то все закономірно. Пластик має менше теплопровідність, ніж метал, отже, тепловіддача і втрата температури нижче.

Друга перевага пластика – еластичність – він краще гасить коливання, тому пральні машини з пластиковим резервуаром трохи тихіші. Але він крихкий, на відміну від «нержавійки», тому при транспортуванні бак надійно фіксується. Якщо ви не плануєте часто переїжджати – можна сміливо купувати модель з пластиковим резервуаром.

26-08-15-foto-600x367-2

Бак з нержавіючої сталі фактично вічний – він точно переживе всі механізми пральної машини. Природно, він більше важить, але це не «мінус». Навпаки, чим важча пральна машина, тим плавніший хід барабана.

Більшість баків «пралок» мають круглу форму, але є і виключення. Так, в деяких пральних машинах Candy встановлений овальний бак власної розробки. Завдяки цьому зменшилася кількість використовуваної в пранні води, отже, час нагрівання і витрата електроенергії.

Що стосується барабана – тут теж є свої «цікавинки». Наприклад, компанія LG при виготовленні барабанів використовує технологію Ag Nano – покриває їх зсередини частинками срібла. Таким чином, забезпечується стерилізація води і білизни при полосканні. Схожа технологія є в компанії Samsung – називається Silver Nano – збагачення води іонами срібла відбувається за допомогою срібних пластин. Барабани в машинах Сandy виготовлені з антибактеріального полімеру на основі срібла і фосфату цирконію.

Кількість обертів при віджиманні

На цей параметр часто закривають очі, і дарма, оскільки він дуже важливий при виборі. По-перше, від нього залежить якість самого віджимання, а по-друге – економія електроенергії. Оптимальним вибором вважаються моделі з віджиманням 800-1000 оборотів в хвилину. Вони і недорогі, та ефективні. Але ми рекомендуємо вибирати серед тих варіантів, у яких є можливість регулювати оберти. Так, ніжні тканини найкраще віджимати при 400 об / хв, бавовняні – 800 об / хв, а махрові вироби при швидкості вище 1000 об / хв.

При чому тут економія, запитаєте ви? Все просто, чим вищі обороти, тим потужнішим має бути двигун, отже, пральна машина буде дорожчою. Крім того, споживання електроенергії різко зростає при віджиманні і якщо є можливість використовувати агрегат на менших оборотах, можна і навіть потрібно додатково економити.

Новітні технології в пральних машинах популярних брендів

І нарешті ми дісталися до найцікавіших технологічних нововведень і функцій сучасних пральних машин. Ми не будемо розглядати стандартні набори, а зупинимося на кількох відмінних розробках передових компаній.

Почнемо з південнокорейського гіганта – компанії Samsung.

Технологія Eco Bubble. Під час прання порошок і вода перемішуються з повітрям і надходять у барабан у вигляді піни. Тим самим забезпечується покращене проникнення порошку в тканини. Виробник заявляє, що ця технологія дозволять так само ефективно прати в холодній воді, як і в гарячій, отже, економити електроенергію на нагріванні. Найпопулярніша модель серед таких пральних машин – Samsung WF602U2BKWQ.

Diamond Drum – наявність обтічного стільникового барабана з унікальним покриттям. Отвори в ньому значно менші і мають поглиблення, формою нагадують пірамідки. Таким чином, створюється щось схоже на захисну кулю навколо білизни і забезпечується найделікатніше прання.

Захисна технологія Volt Control. На неї варто звернути увагу тим, хто проживає у приватних будинках, де часто спостерігаються перепади напруги. Так, пральні машини обладнані цією технологією, витримують підвищення напруги до 400 В! Одна з таких пральних машин – Samsung WF1802XEC.

Bosch: повна автоматика!

Система EcoSilence Drive – комбінація інверторного двигуна з постійними магнітами і новітньою системою електронного управління. Це рішення має два позитивних моменти: по-перше, більш тиха робота двигуна, а по-друге – економія електроенергії на рівні 30%.

Система розумного управління: на спеціальному екрані можна вибрати програму, запропоновану машиною. Так, електроніка сама визначає і пропонує оптимальний варіант з уже встановленою температурою, часом і швидкістю віджимання. Є тут і спеціальний режим для видалення плям: ви визначаєте ступінь забруднення, а все інше машинка зробить за вас. Наприклад, пральна машина Bosch WAS 2876 B має 16 автоматичних режимів видалення плям.

Видатні покоління пральних машин Gorenje і Electrolux

Словенську компанію Gorenje ніяк не можна обійти стороною, адже її інженери розробили першу в світі пральну машину Premium Touch з віджиманням до 2000 об / хв і унікальною розумною системою управління UseLogic.

Сучасні машини Gorenje мають сенсор надлишкового піноутворення. Він автоматично визначає рівень піни і знижує його до нормального рівня. Ваша участь абсолютно не потрібно. Відбувається все досить просто: вода з бака зливається і шляхом додаткового полоскання зайва піна вимивається.

Ще в моделях Gorenje є «Система 4D». Білизна намочують з 4-х сторін: знизу для змивання залишків порошку, зверху розташована «душ-система» для зрошення білизни водою, і «i-система» з боків.

Пральні машини Electrolux найцікавіші системою Direct Spray. Природно, це не єдиний «плюс», але згадати хочеться саме про неї.

По-перше, тут відсутня традиційне замочування білизни. Замість цього воно безперервно поливається миючим розчином, який впорскується під тиском і тим самим утворюється масажний душ. Розчин проходить крізь волокна тканини навіть при нерухомому барабані. У центрі цієї технології знаходиться циркуляційний насос, що розбризкує 12 літрів води з миючим засобом кожну хвилину. Кількість розчину, яке проходить через одяг в 8 разів більше, ніж при звичайному режимі прання. Таким чином, виводяться найбільш складні плями, а одяг не розтягується і зберігає форму.

По-друге, система Direct Spray має функцію так званого «віртуального полоскання» – обертання барабана з різними швидкостями. При 75 об / хв білизна утримується на стінках, на швидкості 55 об / хв звалюється зі стінок під «душ», а після барабан розкручується до 450 об / хв і віддаляються залишки миючого засобу.

І на останок…

При виборі пральної машини зверніть увагу ще на два параметри: клас енергоспоживання і клас ефективності прання.

Клас енергоспоживання вказується, буквами і, останнім часом, плюсами: «D», «C», «B», «A», «А +», «А ++» і так до «А ++++». Природно, найбільше споживання у машин класу «D», найнижче – «A ++++». Але не варто сильно загострювати увагу на цьому параметрі. Якщо між класом «C» і «A ++++» різниця дійсно велика, то економія електроенергії починаючи з класу «А» і вище, практично непомітна. Це скоріше досягнення виробників – не більше, так що на це дивитеся в останню чергу.

Аналогічно, є кілька класів ефективності прання, що характеризують ступінь видалення плям після одного стандартного циклу. І тут, ми б рекомендували звернути увагу, але зі знаком «мінус». Побачити різницю в якості прання моделей різного класу неозброєним оком практично неможливо. Тобто краще дивіться на функції та технологічні аспекти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button