Поради

Як вибрати рацію?

Рація: застосування та можливості

Доступність і дешевизна мобільних телефонів зовсім не зробила рації марними. Ці засоби комунікації продовжують служити вірою і правдою там, де стільниковий зв’язок недоступний або занадто дорогий: в далеких експедиціях в глухі куточки планети, у складних походах і гірських сходженнях, на полюванні і риболовлі, в повсякденній роботі охоронців, таксистів, патрульних, рятувальників і в групових поїздках за кордон.

06-11-15-foto-600x390-1

Рація являє собою пристрій, який складається з приймача, передавача, антени і блоку живлення. Цей вид передачі сигнала абсолютно безкоштовний, що є величезною перевагою в тому випадку, коли потрібно бути на зв’язку постійно. Рації, які працюють в діапазоні 446 МГц, можна використовувати у всіх європейських країнах без отримання спеціального дозволу; це дуже зручно, якщо ви подорожуєте сім’єю або компанією друзів, щоб не витрачатися на дзвінки один одному в роумінгу. Навіть якщо проблем з мобільним зв’язком немає, використання рацій в туристичному поході або автомобільному пробігу дозволяє спілкуватися відразу з усією групою, координувати рух і швидко оповіщати всіх про екстрену ситуацію, не витрачаючи дорогоцінний час на телефонне з’єднання. Іноді від цих секунд залежить безпека і життя людей.

Сучасні рації мають гарнітури, що дозволяють звільнити руки, і функцію активації голосом, що особливо цінується екстремалами і любителями спортивного відпочинку.

Люди, які подорожують з маленькими дітьми, цінують таку функцію рації, як «радіоняня». Ви можете без побоювання залишити дитину відпочивати в наметі або в будиночку, і відправитися ловити рибу або гуляти по околицях. А як тільки малюк прокинеться і подасть голос, рація повідомить вас про це.

Як вибрати рацію

Раціі, представлені на сучасному ринку, діляться на аматорські, професійні і напівпрофесійні. Вони використовують різний діапазон частот, відрізняються якістю зв’язку, потужністю сигналу і ціною. Універсальних пристроїв немає, тому перед тим, як http://ek.ua/, визначте, де і для чого ви будете її використовувати.

Аматорські радіостанції, що мають потужність до 0,5 ват, не вимагають дозволу на використання. Вони працюють в одному або декількох дозволених діапазонах, які можна перенастроювати вручну, змінюючи частоту. Це зручно, якщо рація використовується і в міських умовах, і в далеких походах по безлюдних місцях. Вони однаково добре виконують свої функції і в Україні, і в більшості європейських країн, потрібно лише правильно налаштувати рації всіх учасників групи на один канал.

Професійні рації, оптимізовані до конкретних умов експлуатації, використовуються будівельниками, охоронцями, рятувальниками. Є моделі, спеціально адаптовані до умов підвищеної вологості, з протиударним корпусом і захистом від пилу. Професійні рації, що мають велику потужність, в деяких випадках вимагають реєстрації та отримання дозволу на використання певної частоти.

Рація з великою потужністю добре передає сигнал, але споживає більше енергії, це не завжди виправдано. Не варто прагнути вибрати найпотужніший передавач, оскільки якість сигналу залежить ще й від правильного налаштування антени, чутливості приймача, ландшафту і погодних умов.

Важливим параметром є тривалість роботи акумулятора. Багато моделей оснащені пристроєм для швидкої підзарядки (за 2:00) і можуть працювати від батарейок.

Звертайте увагу на вагу, форму кнопок, розмір пристрою, можливість кріплення на пояс і наявність гарнітури «вільні руки», це важливо, якщо ви збираєтеся в екстремальний або тривалий похід.

Діапазон частот

Залежно від того, в яких умовах застосовується рація, використовуються основні діапазони частот.

  • КВ діапазон (короткі хвилі, 1,8-30 МГц). Пристрої, що працюють на цій частоті, застосовуються радіоаматорами, моряками і професіоналами, яким потрібно передати сигнал на велику відстань.
  • СВ діапазон (27 МГц). Ця частота використовується службою порятунку, аварійними службами, таксистами і далекобійниками.
  • LB діапазон (30-50 МГц) вимагає отримання спеціального дозволу для роботи. Цей діапазон чутливий до перешкод від побутових приладів і впливу телевізійних передавачів, тому використовується далеко від мегаполісів, у сільській місцевості. Там сигналом нічого не заважає, він майже без перешкод поширюється за межі видимості в складному ландшафті.
  • Спеціальний авіаційний діапазон (108-136 МГц) використовується пілотами і диспетчерами аеропортів.
  • VHF діапазон (136-174 МГц). Це найбільш використовуваний діапазон частот, сигнал відмінно поширюється по пересіченій місцевості, водному простору, трохи менш якісним він стає у великих містах.
  • UHF діапазон (400-520 МГц). Це міська частота, оптимальна для використання в межах мегаполісу. Сигнал загасає на пересіченій місцевості, з пагорбами і нерівним рельєфом, але відмінно передається в щільній міській забудові.

Сучасні портативні радіостанції представлені моделями з одним, двома або декількома діапазонами роботи. Чим більше каналів, тим краще: вам легше буде знайти «вільну» частоту для переговорів без перешкод.
Варто тільки купити рацію і розібратися в настойках, і ви отримаєте безкоштовний і надійний зв’язок з тими, хто вам потрібен.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button