Поради

Як вибрати садовий подрібнювач для гілок

Якщо на ділянці накопичується велика кількість садового сміття (сухих гілок, довгих бур’янів і засохлих рослин), і утилізація такого сміття досить складна (немає можливості замовити вантажівку або, наприклад, не хочеться спалювати сміття, створюючи при цьому багато їдкого і шкідливого диму, який може перешкодити сусідам по ділянках), можна спростити собі життя і придбати садовий подрібнювач для гілок. Що це за агрегат, навіщо він потрібний, які його основні характеристики, а також на що слід звернути увагу під час вибору та покупки подрібнювача, ви дізнаєтеся з цієї статті.

19-08-15-foto-600x352-1

Що це таке?

Основна мета покупки садового подрібнювача – переробка (перемолкі і подрібнення) природного сміття (різних палиць, гілок дерев, трави, стебел рослин, сіна і т.д.). Завдяки такому агрегату можна подрібнити, скласти в мішки і легко вивезти сміття з ділянки.

Крім цього, можна використовувати отриману мульчу як органічні добрива для грунту: якщо покрити землю подрібненими гілками, сухими стеблами рослин, шишками або корою дерев, значно зменшиться кількість бур’янів, а ґрунт стане більш вологим і захищеним від пересихання. Нарешті, подрібненим екологічно чистим сміттям можна заповнити наявні на ділянці яри або глибокі ями.

Характеристики

Вибір подрібнювача – досить складне питання, вимагає ретельного аналізу. Існує величезна кількість різних подрібнювачів, які відрізняються один від одного за кількома параметрами, тому перед покупкою такого агрегату необхідно врахувати їх усі. Так, http://r6m5.ru/ може мати різну вагу, тип і потужність двигуна, систему ножів, безпосередньо подрібнюючих сміття, можливість подрібнювати інше сміття (наприклад, папір).

Також різні агрегати можуть подрібнювати різну кількість (масу) відходів або за розміром воронки, спеціально пристосованої для подачі відходів. Нарешті, більш «просунуті» подрібнювачі можуть похвалитися додатковою системою захисту, автоматизованого перемелювання, реверсом системи та ін.

Отже, розглянемо різні класифікації наявних подрібнювачів.

Типи подрібнювачів

За потужністю можна виділити три типи подрібнювачів.

Аматорські агрегати (до 1.6 кіловат) – як правило, дані машини електричні, відрізняються легкою вагою (12-20 кг), досить тихо працюють. Дані машини ідеальні для перемелювання дрібних гілок або палиць діаметром до 30 міліметрів, а також дрібного сміття типу бур’янів, трави та ін.

До середнього класу відносяться машини потужністю до 2.5 кіловат, при цьому вони можуть працювати або від електрики, або від палива. Ці машини важчі, але в той же час більш продуктивні: вони можуть переробляти більш товсті гілки (до 35 міліметрів). Крім того, зазвичай такі агрегати обладнані колесами для більшої мобільності, системою автоматичного втягування, спеціальною воронкою і фрезерною системою ножів.

Професійні машини – найпотужніші (3.8 кіловат і більше), володіють значними розмірами і вагою. Вони обладнані широкими воронками і потужною фрезерною системою відмінної якості, а також здатні самостійно втягувати сміття. Двигуни таких установок можуть бути як електричні (трифазні), так і бензинові. Дані агрегати здатні подрібнювати товсті гілки до 60 мм, причому додатково спресовувати отриману мульчу, завдяки чому в один мішок її поміститься більше, а значить, буде потрібно менше місця в автомобілі, щоб вивести все сміття з ділянки.

За типом ножовий системи можна виділити два типи машин: фрезерні та дискові.

Дискова система являє собою диск з лезами, з’єднаний з валом, який змушує рухатися і працювати всю систему. Даний тип ножів ідеально підходить для дрібних гілок, сіна або листя. Від більш товстих гілок ножі можуть швидко прийти в непридатність.

У машинах з фрезерної системою знаходяться шестерінки, які можуть переробляти середні гілки діаметром до чотирьох з половиною см. Такі машини більш надійні, володіють великим терміном роботи, практичні, а також володіють додатковими корисними функціями, наприклад, функцією автоматичного втягування гілок, а також ручного регулювання фракції. Завдяки даним функціям досить завантажити сміття в воронку, і машина самостійно впорається з усім обсягом робіт. Іншими словами, з фрезерними машинами не потрібно весь час підсуває сміття і стежити за процесом подрібнення, а можна включити машину і «забути» про неї, в той час як вона самостійно перемелює гілки.

Ще один спосіб класифікації подрібнювачів – за типом двигуна.

Так, існують подрібнювачі, що працюють від електрики і бензинові машини.

Електричний тип машин менш гучний, а також легкий в обслуговуванні і відносно недорогий. У той же час такі машини володіють декількома недоліками: по-перше, вони менш потужні: потужність їх двигунів приблизно 1.6-2.6 кВт. По-друге, електричні подрібнювачі сприйнятливі до перепадів напруги, а також недостатньо мобільні огляду на те, що вони повинні бути завжди підключені до розетки.

Що стосується бензинових подрібнювачів – даний вид набагато потужніший від електричних (потужність може досягати до 8 кВт), завдяки чому вони можуть подрібнити більш товсті гілки і палиці (до 6 см). У той же час дані машини дуже гучні і ненажерливі: для ефективної роботи вони вимагають паливо (масло з бензином) в певній пропорції.

Інші нюанси

Крім основних критеріїв вибору подрібнювачів варто також враховувати різні дрібні нюанси вибору садової машини. Нижче будуть перераховані поради професіоналів по вибору та придбання садових подрібнювачів.

Отже, основним критерієм вибору подрібнювача – це основні обов’язки машини, обсяг роботи, а також тип сміття. Чи будуть це товсті гілки дерев або дрібна бадилля? Далі, необхідно визначитися з ціновою категорією продукту, а також бажаним вагою, габаритами і фірмою-виробником. При виборі машини зверніть увагу на воронку: вона повинна бути конусоподібної і похилої, що забезпечить більш комфортну роботу.

Крім самого подрібнювача в деяких випадках може знадобитися штовхач, щоб мінімізувати ризик поранитися і легше заштовхувати сміття в машину. Далі, машина повинна мати ручне регулювання швидкості, завдяки чому можна змінити бажаний розмір мульчі. Для максимальної зручності рекомендується купувати машину з декількома отворами для подачі сміття. Завдяки цьому, можна розподілити сміття на великий і дрібний, і відправляти кожен тип в окреме отвір.

Безумовно, більш цінними і більш зручними вважаються машини, що виробляють менше шуму, а також мають додаткові функції і можливості: наприклад, наявність коліс, можливість регулювання висоти, а також наявність змінних частин і додаткових систем захисту.

Нарешті, при виборі подрібнювача обов’язково потрібно перевірити якість ножів (адже вони є основною і найголовнішою частиною подрібнювача!) І відповідність агрегату вимогам безпеки і якості. Перед першим використанням подрібнювача обов’язково потрібно ознайомитися з доданою інструкцією.

На закінчення, садові подрібнювачі – неймовірно зручний і функціональний агрегат, завдяки якому можна не тільки позбутися від непотрібних гілок та інших садово-городніх відходів, але й отримати неймовірно корисне добриво, а також природний наповнювач для різних ям і канав на ділянці.

Однак перед тим, як зупинити свій вибір на певній машині – необхідно врахувати велику кількість деталей, щоб спростити процес прийняття рішення, а також не допустити помилок вибору, які можуть призвести до необґрунтованої трати як грошей, так і часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button