Різні цікавинки

Як вибрати квадроцикл

polaris-sportsman-850-forest-eps_resizedУ сучасному, монотонному житті просто необхідний періодичний сплеск адреналіну. Стрибки з парашутом, автогонки, альпінізм, дайвінг – все це вимагає спеціального обладнання та спеціальної «обстановки». Універсальним пристроєм для активного відпочинку є квадроцикл. Він – просто незамінна річ при активному відпочинку за межами міста, адже квадроцикл можна використовувати і як спортивний снаряд і як просто транспорт на бездоріжжі.

Для їзди на «кваді» не потрібна спеціальна підготовка, яку вимагає, наприклад, кросовий мотоцикл, його можливості на бездоріжжі набагато ширші навіть найбрутальніших позашляховиків, а обслуговування – дешевше від звичайного легковика.

Вибір конкретної моделі квадроцикла це не проблема; вам достатньо визначитися з тим, в яку суму ви хочете вкластися і що хочете отримати від квадроцикла. «Квадри» можна умовно розділити на дві великі групи: спортивні та утилітарні. Спортивні мають більш агресивний вигляд, привід тільки на задню вісь та зменшений кліренс. Призначені такі машини в основному для спеціальних трас. Утилітарні більш універсальні; проїхати на них можна де завгодно, їх кліренсу позаздрить самий наворочений позашляховик, але так ефектно і швидко, як на спортивному, на ньому не поїздиш.

Квадроцикли зазвичай оснащуються 1 -циліндровим, рідше 2 -циліндровим двигуном, об’ємом від 49 до 750 куб. см. Їх потужність коливається в діапазоні від 2 до 70 к.с. Важать квадроцикли від 50 до 400 кг, є також надважкі квадроцикли масою більше 400 кг. В окрему групу можна виділити дитячі квадроцикли. Єдині відмінності – скромний розмір і менш потужні двигуни.

В ранг сильних конкурентів на ринку квадроциклів переходять китайські марки. Звичайно, в Китаї марок квадроциклів та мотоциклів величезна кількість, багато з них – відвертий ширвжиток, зібраний в якомусь підпіллі. Але є серед китайських квадроциклів дуже гідна техніка, адже традиції мотобудування в «піднебесній» не бідніше європейських, чого, наприклад, не скажеш про китайські легкові автомобілі, але і це тимчасово. Серед розмаїття китайських квадроциклів можна виділити марки Hors, Kymco і Stels. Ця техніка становить потужну конкуренцію європейським брендам, а повністю захопити ринок їм поки заважає традиційний стереотип про те, що все китайське не гідне уваги.

Поки законодавцями моди в середовищі квадроциклів залишаються японські компанії, такі як Yamaha і Honda, хоча їх позиції посилено наганяють китайські компанії. Японські продукти найбільш технологічні і престижні, адже саме з Японії і почалася історія квадроциклів. Але ці ж квадроцикли водночас і найбільш дорого коштують.

Після японських марок за вартістю і престижу йдуть американські та канадські квадроцикли, наприклад, Polaris. У наших широтах така техніка була до останнього часу мало поширена; везти далеко, а часті перевезення квадроцикла через океан не виправдовувало себе. Тепер же вони доступні в продажі, і якщо вам заманеться придбати один з них ви можете купить квадроцикл в кредит , що дасть змогу осідлати “кваду” вже в найближчий час.

Вартість квадроциклів починається з 1000 $. За такі гроші вам запропонують «квад» зі складною китайською назвою і сумнівним походженням. Ціни на хорошу техніку починаються з позначки 2 500 – 3 000 $. З цієї суми стартують ціни на хороші китайські квадроцикли, наприклад, Stels або Hors. Вартість аналогічних китайським європейських і американських моделей приблизно в 4-5 разів вища, і часто це нічим не виправдане.

Купівля квадроцикла обійдеться вам дешевше хорошого устаткування для дайвінгу або альпінізму, якщо врахувати ще й вартість путівок в ті місця, де можна екстремально полазити або попірнати. Квадроцикл обійдеться вам дешевше регулярних стрибків з парашутом, а задоволення від їзди на ньому можна отримувати нескінченно. А якщо вам потрібен транспорт для подорожей або роботи в глибокому бездоріжжі, то більш вигідного варіанту взагалі не знайти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button